سه چرخه برقی تویوتا با قابلیت حمل سرنشین ایستاده و نشسته رونمایی شد

0

تویوتا از یک اسکوتر برقی سه‌ چرخ با نام سی پلاس واک (C+walk) رونمایی کرد؛ این اسکوتر عمدتاً برای کمک به افرادی ساخته شده است که در راه رفتن مشکل دارند. سه‌چرخه برقی جدید تویوتا نسبتاً سبک ‌وزن است و به گونه‌ای طراحی شده که کارکرد آسانی دارد و از مجموعه‌ای شگفت‌انگیز از فناوری‌ها و قابلیت‌های مدرن بهره می‌برد.

قدرت سی پلاس واک از موتور الکتریکی یکپارچه‌شده در چرخ جلو تأمین می‌شود که دارای باتری لیتیوم یون قابل تعویض است. ظرفیت پیمایش این اسکوتر برقی حدود ۱۳٫۶ کیلومتر (۸٫۵ مایل) است و شارژ بسته باتری آن تقریباً دو ساعت و نیم طول می‌کشد. حداکثر سرعت سی پلاس واک ۹٫۶ کیلومتر بر ساعت (۶ مایل بر ساعت) است؛ اما کاربران می‌توانند محدودیت سرعت پایین‌تری تعیین کنند.

سی پلاس واک یک وسیله بسیار ساده برای حمل‌ونقل است؛ اما قابلیت‌ها و امکاناتی دارد که حتی در تویوتا کرولا موجود نیست. اگر سی پلاس واک مانعی در مسیر تشخیص بدهد، بوق می‌زند و در صورت نزدیک شدن به تقاطع، سرعت خود را کاهش می‌دهد و مجهز به عملکرد کنترل سرعت چرخش است که زاویه فرمان را تجزیه و تحلیل و در صورت نیاز، سرعت را کم می‌کند. همچنین این اسکوتر برقی دارای دنده عقب است که امیدوارم تویوتا کرولای قدیمی شما نیز داشته باشد.

تویوتا چند مورد استفاده برای اسکوترهای برقی جدید خود در نظر گرفته است. این اسکوتر برای افراد مسن و کارمندان مشاغلی که نیاز به پیاده‌روی زیاد دارند، مناسب است. همچنین افرادی که به‌طور منظم نیاز به پیاده‌روی در اماکن بزرگ (مانند فرودگاه‌ها و کارخانه‌ها) دارند و کسانی که در مکان‌های عمومی بزرگ مانند پارک‌ها گشت‌وگذار می‌کنند، می‌توانند از سی پلاس واک بهره ببرند. تویوتا با نگاهی به آینده، امیدوار است سی پلاس واک برای استفاده در جاده‌های عمومی مفید باشد و افرادی که نمی‌توانند مسافت‌های طولانی را پیاده‌روی کنند، بتوانند آن را مورد استفاده قرار بدهند.

 

منبع autoblog.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.