مدیر عامل بیت‌مِکس از دلایل قانونی شدن بیت کوین در چند کشور تا پایان 2022 می‌گوید

0

جهان هنوز نمی داند که آیا پذیرش بیت کوین به عنوان ارز رسمی در السالوادور آغاز یک انقلاب پولی موفق است یا تلاش دیگری است از سوی یک شخصیت سیاسی برجسته که به دنبال کسب قدرت و حمایت است.

الکساندر هاپنر، مدیر عامل صرافی مشتقات ارزهای دیجیتال به نام بیت‌مِکس (BitMEX) خود را در کنار کسانی قرار داده است که معتقدند طرح پذیرش بیت کوین به عنوان ارز رسمی و قانونی کشورها می‌تواند یک ابتکار بسیار سودمند باشد. این مدیر اجرایی گفته است تعجب نمی‌کند که همه کسانی که سرپرست سیستم مالی فعلی هستند، مانند بانک جهانی، با تمام قدرت به السالوادور حمله کردند. علاوه بر این، او پیش بینی کرد که حداقل پنج کشور در حال توسعه، این طرح را در سال 2022 دنبال خواهند کرد.

وی به سه دلیل اصلی برای پیش‌گویی خود اشاره کرده است. دلیل اول هاپنر حواله‌های ارسال پول یا رمیتنس (remittance) می‌باشد که همراه با افزایش کارگران خارجی در کشورهای در حال توسعه نیاز آن‌ها برای ارسال پول‌ برای دیگر اعضای خانواده خود بیش از پیش حس می‌شود. به گفتهٔ هاپنر، در حالی که شرکت‌های پیشرو در زمینهٔ خدمات مالی با کارمزدهای زیاد و تراکنش‌های کُند، سر مردم را کلاه می‌گذارند، بیت کوین با کارمزدهای تقریباً ناچیز و معاملات سریع در هر ساعت از شبانه روز می‌تواند بهترین راه حل برای این مشکل باشد.

دلیل بعدی که هاپنر ارائه کرد، خطر افزایش تورم پس از پیامدهای همه گیری ویروس کرونا است. به عقیدهٔ او بیت کوین بهترین پوشش برای جلوگیری از تورم در سراسر جهان است.

دلایل سیاسی، سومین و آخرین توضیح این مدیر عامل برای قانونی شدن بیت کوین توسط کشورهای مختلف است. وی می‌گوید بیت کوین تنها یک ارز دیجیتال نیست، بلکه یک فناوری، ذخیره ارزش و به عقیده بسیاری نمایانگر سیستم مالی آینده است. به این ترتیب، سیاستمداران علاقه‌مند خواهند بود تا با پذیرش بیت کوین به عنوان یک ابزار پرداخت رسمی، خود را به عنوان “متفکران ترقی خواه و عامه گرای عصر جدید” معرفی کنند.

 

منبع  cryptopotato.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.