ادوارد اسنودن ارزهای دیجیتال ملی را کریپتوفاشیست کارنسی می‌نامد

0

در حالی که سیاستمداران و اتحادیه‌های بانکداری نوین همه به دنبال ارزهای دیجیتال ملی (CBDC) هستند، بسیاری از منتقدان معتقدند که آنها هیچ تفاوتی با ارزهای متمرکز ندارند.

روز شنبه، ادوارد اسنودن، کارمند سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (CIA) و آژانس امنیت ملی (NSA)، مقاله‌ای را منتشر کرد که در آن توصیف می‌کند CBDCها (ارزهای دیجیتال ملی) چه چیزی برای جامعه به ارمغان خواهند آورد. اسنودن طرفدار ارزهای دیجیتال غیرمتمرکزی مانند بیت کوین، اتریوم و زی‌کش است، با این حال وقتی صحبت از ارزهای دیجیتال ملی به میان می‌آید، او نگران اتخاذ این فناوری می‌شود. وی می‌گوید با تعریفی که دولت‌ها از ارزهای دیجیتال ملی کرده‌اند، ما همین الان نیز برای مثال دلار دیجیتال داریم؛ دلاری که در حساب شخصی خود بر روی تلفن همراه‌ داریم دیجیتال است. اما این فقط یک عدد در پایگاه دادهٔ بانک مرکزی است.

اسنودن در ادامه می‌گوید که “ارزهای دیجیتال ملی نزدیک‌ترین نسخه‌ٔ منحرف‌شده‌ٔ ارزهای دیجیتال هستند.” به عقیدهٔ او CBDCها بهتر است کریپتوفاشیست کارنسی خوانده شوند چرا که صریحاً طراحی شده‌اند تا مالکیت اصلی پول را از کاربران خود صلب کنند و دولت‌ها را مرکز اصلی هر تراکنشی قرار دهند.

 

منبع  bitcoin.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.