قابلیت تیون کردن گیتار به موتور جستجوی گوگل اضافه شد

0

گیتاریست‌ها معمولاً همیشه یک تیونر (tuner) برای کوک کردن ساز خود به‌ همراه دارند. حال گوگل این ویژگی را به موتور جستجوی خود اضافه کرده است و می‌توانید گیتار خود را با استفاده از آن کوک کنید.

اندروید پلیس اعلام کرده که گوگل قابلیت تیونر گیتار (Guitar Tuner) را به نتایج جستجوی خود اضافه کرده است. البته گیتاریست‌ها در حالت ایده‌آل یک تیونر اختصاصی همراه خود دارند؛ اما در صورت نیاز می‌توانند از قابلیت جدید گوگل نیز برای کوک کردن ساز خود بهره ببرند.

برای دسترسی به این ویژگی کافی است عبارت “Google Tuner” را در نوار جستجو تایپ کنید. سپس رابط کاربری ساده و کاربردی تیونر گیتار گوگل در دسترس شما خواهد بود. این ویژگی در دسکتاپ و موبایل پشتیبانی می‌شود. البته قابلیت یاد شده پیش از این در گوگل اسیستنت (Google Assistant) ارائه شده بود؛ اما اگر از این دستیار هوشمند استفاده نمی‌کنید، ویژگی جدید موتور جستجوی گوگل می‌تواند یک جایگزین بسیار مناسب باشد.

به یاد داشته باشید برای استفاده از قابلیت مورد اشاره باید دسترسی میکروفون را فعال کنید. همچنین کارایی این ویژگی به مواردی مثل کیفیت میکروفون و نویز پس‌زمینه بستگی دارد. اگرچه قابلیت جدید گوگل به این زودی جایگزین تیونر اختصاصی گیتار نخواهد شد، اما همان‌طور که اشاره کردیم، در مواردی که تیونر در دسترس افراد نباشد، این ویژگی می‌تواند مفید واقع شود.

 

منبع  ubergizmo.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.