بنیان‌گذار دیفینیتی: ساخت اونلی‌فنز روی بلاک چین یک فرصت عظیم و دست نخورده است

0

دومینیک ویلیامز، بنیانگذار بنیاد دفینیتی (Dfinity) معتقد است که پاتفرم‌های تولید کنندهٔ محتوا مانند اونلی فنز (OnlyFans) در حال حاضر دستخوش سانسور و اختلالات زیادی می‌شوند، به همین دلیل نیاز به پلتفرم‌های غیر متمرکز برجسته‌تر از قبل شده است.

او معتقد است، اکنون‌ که فناوری‌های غیرمتمرکز گسترده شده‌اند، پلتفرم‌های تولید محتوایی مانند اونلی‌فنز گزینه‌ای مناسب برای به‌کارگیری چنین فناوری‌هایی هستند. او از توسعه‌دهندگان دعوت می‌کند تا به ساخت پلتفرم‌های تولید محتوای بلاکچین محور بر بستر اینترنت کامپیوتر (ICP) روی بیاورند. اینترنت کامپیوتر بلاکچینی است که توسط بنیاد دفینیتی اوایل سال جاری میلادی ساخته شده است.

وی در این خصوص گفته است: “یکی از راه‌ کارهای کلیدی بلاکچین برای حذف سانسور، اجرای کد قرارداد هوشمند است که نمی‌توان آن‌ها را متوقف کرد و راهی برای ایجاد سیستم‌هایی است که در برابر سانسور شخص ثالث مقاوم‌تر هستند.”

با این حال، هر بلاکچینی نمی‌تواند مقاومت در برابر سانسور واقعی را ارائه دهد، چراکه برنامه‌های غیر متمرکز هنوز برای کارکردن به فناوری اطلاعات سنتی متکی هستند. برای رفع این مشکل نیز سازندگان باید سرورهای ابری یا خصوصی را در اپلیکیشن‌های غیر متمرکز (Dapps) خود قرار دهند.

 

منبع cointelegraph.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.