بیت کانکت (Bitconnect)

حدود یکسال زمان برد که بیت کانکت به ارز دیجیتال تبدیل شده و پلتفرم سرمایه گذاری آن مورد بازدید واقع گردد، اما مؤسسان و نگهدارندگان آن به این دلایل نیست که خواهان آن هستند. بیت کانکت تقریباً بلافاصله به چنان سود دهی رسید که گوییی نوه‌های چارلز پانزی از پایه‌گذاران این سایت هستند.

بیت کانکت (Bitconnect) نوعی ارز دیجیتال نامتمرکز، متن باز و با پروتکل‌های همتا به همتا است که به مردم امکان سرمایه‌گذاری بر روی یک ارز بدون وجود تسلط دولت را می‌دهد. در ساز و کار بیت کانکت علاوه بر سرمایه‌گذاری می‌توانید از سرمایۀ خود برای تهیۀ خدمات هزینه کنید و سرمایه گذاری شما در امنیت سیستم نیز تاثیر دارد.

بیت کانکت یک نوع ترکیب هرمی پونزی است. در واقع یک مجموعه کامل از طرح‌های غیرقانونی و غیرقابل تحمل است. این پلتفرم تلاش می‌کند این باور را در مردم ایجاد کند که آنها در حال سرمایه گذاری در پول‌های دیجیتالی هستند اما واقعیت چیز دیگری است.

گفته می‌شود بیت کانکت یک آلت کوین قابل تجارت است. (آلت کوین یک نوع ارز دیجیتالی است که پس از بیت کوین عرضه شد.) اما هیچ گونه ارتباطی با طرح پونزی بیت کانکت ندارد. در واقع آنها ذهن افراد را با گفتن داستانی از ارزهای دیجیتال مشغول می‌کنند تا تجارت واقعی خودشان را که ترکیبی از طرح پونزی و هرمی است پنهان کنند.

شروع کار با بیت کانکت (Bitconnect)

تعریف عمومی که از بیت کانکت می‌شود یک کوین ایمن و مؤثر در زمینه مصرف انرژی است که از هر دو الگوهای اثبات کار و اثبات سهام برای اعتبار سنجی استفاده می‌کند. این کوین از ساز و کار پخش سریع‌تر اثبات کار برای ارائه اولیۀ سکه استفاده می‌کند و پس از چند روز آن کوین به یک کوین بر مبنای اثبات سهام منتقل می شود.

روی هم رفته 28 میلیون ارز بیت کانکت در گردش خواهد بود و این کوین اثبات سهام متغیر دارد که به صورت دوره ‌پرداخت ها را به شکل زیر انجام می‌دهد.

مواردی که در ادامه گفته می شود برنامه‌های نرخ بازگشت سرمایه گذاری یا همان ROI بیت کانکت هستند که افراد با باور آنها در بیت کانکت سرمایه‌گذاری می‌کنند.

 

6 ماهه اول  -> 60 درصد (10 درصد در ماه)

6 ماهه دوم -> 50 درصد (8 درصد در ماه)

6 ماهه سوم -> 40 درصد (7 درصد در ماه)

6 ماهه چهارم -> 30 درصد (5 درصد در ماه)

6 ماهه پنجم -> 20 درصد ( 3 درصد در ماه)

6 ماهه ششم -> 10 درصد (1.4 درصد در ماه و به همین ترتیب …)

بنابراین این تجارت قبلًا ثابت کرده که بیت کانکت یک طرح پونزی است. برای پی بردن به این موضوع می توانید به این مثال فکر کنید، اگر شرکتی در حال یک تجارت قانونی است و می‌تواند تضمین که کند که هر ماه 40 درصد سود پرداخت می‌کند چرا باید از چندین شخص سرمایه جمع کند و سود 40 درصدی به آنها پرداخت کند در صورتی که به جای آن می‌تواند از بانکی با میزان کمتری وام بگیرد و کمتر از 1 درصد سود بپردازد. حتی اگر واجد شرایط برای دریافت وام نباشد، به راحتی می‌تواند وام شخصی بگیرد یا از پول کارت اعتباری خود استفاده کند. اکنون شاید برایتان کمی روشن شده باشد که چرا شرکت‌ها می خواهند سود 40 درصدی به جای یک درصد می پردازند؟

اعضای بیت کانکت پول واقعی خود را مانند USD/BitCoin در بیت کانکت برای مبادله کوین‌های بیت کانکت سرمایه‌گذاری و شروع به بازگرداندن ROI می‌کنند. این کوین‌ها در بیت کوین به مدت 120 تا 299 روز قرار می‌گیرند و اعضا باور می‌کنند زمانی که شرکت سودی کسب کند آنها هم سودی بدست می‌آورند. در صورتی که هیچ گونه منبع درآمد قابل تأییدی در بیت کانکت وجود ندارد که پس از آنکه پول توسط اعضا سرمایه گذاری شده برای اعضا بماند.

با این وجود چگونه آنها ادعا می‌کنند که 40 درصد ROI را ماهانه پرداخت می کنند؟ به سادگی می‌توان پی برد که چنین ادعایی دروغ است. از این رو سرمایه گذاری در بیت کانکت توصیه نمی شود.

 

منبع: weusecoins

نظرات بسته شده است.