علت جذابیت بیت کوین 50 هزار دلاری

0

قیمت بیت کوین افزایش یافت و مقاومت 50 هزار دلاری در برابر دلار آمریکا را شکست.  ولی کارشناسان می‌گویند: احتمال اصلاح و رسیدن دوباره به زیر این سطح وجود دارد.

بیت کوین طی روزهای گذشته موفق شد با عبور از ۴۹,۰۰۰ دلار، ناحیه مقاومتی ۵۰,۰۰۰ دلاری را هم پشت سر بگذارد و به بالای میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته برسد.

خریداران همچنان فعالیت زیادی در بازار دارند و در ساعات گذشته قیمت بیت کوین را به بالای ۵۱,۰۰۰ دلار رساندند و حتی ر در تلاش برای عبور از ۵۲,۰۰۰ دلار بودند. در نهایت بیت کوین تا قیمت ۵۱,۸۸۸ دلار پیش رفت واکنون در محدودۀ 51،500 دلار در نوسان است.

حمایت فوری در روند نزولی، نزدیک به سطح 50،800 دلار است. این سطح در نزدیکی فیبوناچی ۲۳.۶ درصدی قرار دارد که در جهش اخیر از ۴۶,۸۹۵ دلار به ۵۱,۸۸۸ دلار تشکیل شده بود.

همچنین یک خط روند صعودی نزدیک به سطح حمایت 49،500 دلار روی نمودار یک ساعته شکل گرفته است.

اگر شرایط برای صعود بیشتر فراهم شود، سطح مقاومت بعدی 51،500 دلار است. اصلی‌ترین مقاومت نزدیک به سطح 52،000 دلار است که عبور از آن قیمت می‌تواند جهش بیشتری را شروع کند. مقاومت عمده بعدی نزدیک به سطح 53200 دلار است. در صورتی که این مقاومت شکسته شود، می‌توان انتظار رشد تا 55000 دلار را داشت.

اگر بیت کوین نتواند از منطقه مقاومت 52،000 دلاری عبور کند، می تواند اصلاح بازار را به همراه داشته باشد. در این حالت، ۵۰,۸۰۰ دلار اولین حمایت خواهد بود.

سطح 50 هزار دلار پراهمیت‌ترین حمایت در روند اصلاحی است و پس از آن خط روند به‌عنوان حمایت عمل خواهد کرد. این سطح نزدیک به فیبوناچی ۵۰ درصدی است که در افزایش اخیر ایجاد شده است. شکسته‌شدن خط روند ممکن است به سقوط تا ۴۹,۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته منجر شود.

شاخی MACD، به آرامی در منطقه صعودی سرعت خود را از دست می‌دهد.

شاخص قدرت نسبیRSI،هم با فاصلۀ زیاد از سطح 50 است.

۵۰,۸۰0 و ۵۰,۰۰۰ دلار، به‌ترتیب حمایت‌های پراهمیت قیمت بیت کوین هستند و ۵۱,۵۰۰، ۵۲,۰۰۰ و ۵۳,۲۰۰ هم مقاومت‌های پراهمیت پیش روی بیت کوین را تشکیل داده‌اند.

در حال حاضر قیمت بیت کوین، در محدودۀ 50 هزار دلار در نوسان است.

 

منبع: newsbtc

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.