پزشکان متخلف برای درمان بیماران دلار و ارز دیجیتال دریافت می‌کنند

پزشکان متخلف برای درمان بیماران دلار و ارز دیجیتال دریافت می‌کنند

به گزارش ایرانیتال و به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ دکتر سلیمان حیدری سرپرست مرکز نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت ضمن تشریح تخلفات مالی پزشکان اعلام کرد:‌ “قرارگاه نظارت بر سلامت” در معاونت درمان وزارت بهداشت تشکیل شده‌است تا نظارت بر تخلفات پزشکان تشدید شود.

شاید شما نیز در مطب پزشکان جمله “دستگاه کارتخوان نداریم؛ پول نقد پرداخت کنید.” را شنیده‌باشید؛ یا برای انجام جراحی در برخی مراکز، با درخواست پرداختی‌های خارج از ضابطه یا به‌اصطلاح “زیرمیزی” مواجه شده‌باشید. از آنجا که همه این تخلفات از سوی مردم به وزارت بهداشت گزارش نمی‌شود آمار دقیقی از این تخلفات پزشکان در دست نیست؛ اگرچه تعداد این پزشکان ممکن است زیاد نباشد، اما همین تخلفات رخ‌داده نیز اعتبار جامعه پزشکی را خدشه‌دار می‌کند.

دکتر حیدری در این خصوص می‌گوید تخلفات در حیطه پزشکی عناوین زیادی دارد اما برخی تخلفات برای سیستم بهداشتی و درمانی قابل پذیرش نیست و مشکلات فراوانی به مردم و بیماران تحمیل می‌کند. او در ادامه افزود برخی از این پزشکان برای آن که تخلفشان در این مورد قابل پیگیری نباشد از بیمار درخواست می‌کنند زیرمیزی را به حساب شخص دیگری مانند منشی خود واریز کنند. برخی دیگر نیز برای آن که ردوبدل مالی صورت نگیرد به‌جای دریافت پول نقد، سکه، دلار، ارز و ارز دیجیتال دریافت می‌کنند.

 

منبع  tasnimnews.com

مطالب پیشنهادی

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پر بازدید

.

فهرست