جریمه 5.5 میلیون دلاری شرکت انویدیا برای پنهان کردن درآمد حاصل از رشد صنعت کریپتو

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، شرکت تولید کنندهٔ کارت‌های گرافیک انویدیا (Nvidia) را به دلیل عدم افشای اینکه چه میزان از درآمد سال 2018-2017 خود به دستگاه‌های ماینر ارز دیجیتال مربوط بوده، مبلغ 5.5 میلیون دلار جریمه کرده است.

روز جمعه، SEC اتهامات و جریمهٔ تحمیلی به انویدیا را تایید کرد. در حکم خود، این آژانس ادعا می‌کند که انویدیا با اعلام افزایش شدید درآمد مرتبط با بازی، سرمایه‌گذاران را گمراه کرده است، در حالی که این میزان موفقیت خود را به صنعت ارزهای دیجیتال مدیون بوده است. به گفتهٔ کمیسیون بورس آمریکا این شرکت در سه ماهه دوم سال مالی 2018 به طور سالانه 52 درصد و در سه ماهه بعدی 25 درصد افزایش درآمد داشته است، اما در گزارش خود به تاثیر ارزهای دیجیتال اشاره نکرده است. کارت‌های گرافیکی که توسط انویدیا تولید می‌شوند، برای استخراج اتریوم مناسب هستند. در سال 2017، قیمت اتر از حدود 10 دلار به بیش از 800 دلار افزایش یافت و ماینرها را به خرید ماینرهای جدید این شرکت سوق داد.

باید افزود که انویدیا  تخلف خود در گزارش‌دهی اشتباه را قبول نکرده است، اما متعهد شده به منظور اطلاع‌رسانی بهتر تمام بخش‌های حذف شده یا از قلم افتاده را اصلاح می‌کند.

 

منبع  bitcoinist.com

مطالب پیشنهادی

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پر بازدید

.

فهرست