نظارت بر "تراکنش‌" ارزهای دیجیتال؛ لایحه جدیدی که مقامات آمریکا در پی تصویب آن هستند 

نظارت بر “تراکنش‌” ارزهای دیجیتال؛ لایحه جدیدی که مقامات آمریکا در پی تصویب آن هستند 

طبق گزارش‌ها، لایحه جدیدی در کنگره آمریکا مطرح‌شده که در صورت تصویب آن، نظارت بر تراکنش‌ ارزهای دیجیتال بسیار آسان‌ خواهد شد.

در صورت تصویب این لایحه، CFCT قدرت بیشتری درزمینه نظارت بر حوزه کریپتو به‌دست خواهد آورد

بر اساس این لایحه، شرکت‌های ارزهای دیجیتال آمریکایی موظفند که تمامی تراکنش‌ها  را به یک سامانه تعیین‌شده توسط کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) گزارش دهند. به گفته مقامات آمریکا، هدف اصلی این لایحه، محافظت از سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال در برابر هرگونه سوءاستفاده و کلاهبرداری احتمالی است. به عقیده آن‌ها تراکنش‌های آن‌چین (on-chain) به دلیل اینکه در یک بستر بلاکچینی ثبت می‌شوند چندان چالش برانگیز نیستند اما معضل اصلی تراکنش‌ های آف‌چین (off-chain) است. تراکنش‌های آف‌چین به دلیل اینکه خارج از شبکه اتفاق می‌افتند ردیابی و نظارت را چالش برانگیزتر می‌کنند.
در حال حاضر هزاران تراکنش در خارج از شبکه بلاکچین و به شکل آف‌چین انجام می‌شوند، این روش به دلیل سرعت بیشتر تراکنش‌ها و کاهش کارمزدها تاکنون بسیار مورد استقبال قرار گرفته و اهمیت دارد.
براساس مفاد این لایحه، شرکت‌های ارزهای دیجیتال موظفند که تمام تراکنش‌های آف‌چین را در یک سامانه 24 ساعته که توسط CFTC تعیین‌شده گزارش دهند. باید اشاره داشت تمام تراکنش ‌های مربوط به اوراق بهادار نیز طبق همین قانون تاکنون انجام گرفته‌است.
چنین پیشنهادی درخصوص ارزهای دیجیتال نشان‌دهنده تمایل مقامات آمریکایی به قانون‌مندکردن هرچه بیشتر صنعت کریپتو در این کشور  می‌باشد.
گفتنی است در اواسط سپتامبر نه سناتور آمریکایی از قانون ضدپولشویی سناتور الیزابت وارن حمایت کردند. این لایحه به دنبال ممنوعیت کیف پول‌های دیجیتال غیرقانونی و مقابله با هرگونه سوءاستفاده از سرمایه کاربران است. الیزابت وارن در هر نشست ضمن تاکید بر چهارچوب‌های نظارتی از مقامات می‌خواهد برای اداره فضای ارزهای دیجیتال و حفاظت از منافع سرمایه‌گذاران قوانینی تدوین شوند.
منبع
برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.