بنیان‌گذار پروتکل نیِر از ساخت یک پلتفرم بلاکچینی با هدف بهبود تجربه کاربران در فضای وب 3.0 خبر داد‎‎

بنیان‌گذار پروتکل نیِر از ساخت یک پلتفرم بلاکچینی با هدف بهبود تجربه کاربران در فضای وب 3.0 خبر داد‎‎

ایلیا پولوسوخین (Illia Polosukhin)، یکی از بنیانگذاران  نیِر (Near)، در کنفرانس اتر دنور (ETHDenver) اعلام کرد که در شبکه لایه 1 پروتکل  نیر، یک پلتفرم بلاکچینی راه‌اندازی شده‌است.

با استفاده از این پلتفرم ، توسعه‌دهندگان می‌توانند از آن برای ساخت برنامه‌های جدید استفاده کرده و کاربران نیز می‌توانند به منظور انتقال داده‌ها و تجربیات خود، بر روی آن تعامل داشته باشند. به‌گفته پولوسوخین، این پلتفرم مانند یک موتور جستجوگر برای جستجوی سایت‌های مبتنی بر وب 3.0، صرافی‌های ارز دیجیتال، گالری های توکن غیر مثلی (NFT) و شبکه‌های اجتماعی در نظر گرفته‌شده است.

این پلتفرم به توسعه‌دهندگان بخش فرانت‌اند غیرمتمرکز، اجازه می‌دهد تا برنامه‌های بهتری راساخته و راه‌اندازی کنند. گفتنی است فرانت اند (Front End)، به بخش قابل مشاهده‌ی یک وب سایت یا پلتفرم توسط کاربران می‌گویند. توسعه‌دهندگان فرانت اند، کدهای غیر قابل فهم برای کاربران را در قالب ظاهری گرافیکی و بصری به آن‌ها نمایش می‌دهند تا آن‌ها بتوانند به راحتی از بخش‌های مختلف سایت استفاده کنند. در این بخش، فرم‌های ورودی اطلاعات، صداها، تصاویر، ویدئوها و به صورت کلی هر چیز دیگری که برای کاربر قابل درک باشد، قرار می‌گیرد .به طور کلی از این پلتفرم بلاکچینی می‌توان برای ساخت پروفایل‌ها، امور پرداختی و اعلامیه‌ها و همچنین جست و جو در بین سایت‌های وب 3.0 استفاده کرد.

بنا بر گفته‌های پولوسوخین، در حال حاضر کاربران نمی‌توانند با استفاده از یک پلتفرم واحد به جست و جوی سایت‌ها و با برنامه‌های مبتنی وب 3.0 بپردازند چرا که تاکنون چنین بستری ساخته‌نشده بود. بدین ترتیب پلتفرم این شبکه راه‌اندازی‌شده تا نقطه ورودی برای چنین فضایی باشد.

در پایان باید اشاره داشت پروتکل نیِر در رتبه 35 برترین بلاکچین‌ها از نظر بازار قرار دارد و توکن بومی این شبکه نیز در محدوده قیمت 2.2 دلار معامله می‌شود.

منبع coindesk

مطالب پیشنهادی

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پر بازدید

.

ریپل چیست؟
ریپل چیست؟
ریپل یکی از معروف‌ترین ارزهای دیجیتال با سرعت تراکنش بالا و هزینه انتقال بسیار است.…
فهرست