ماینرهای بیت کوین از لحاظ درآمد تحت فشار هستند اما هنوز تسلیم نشده‌اند

ماینرهای بیت کوین از لحاظ درآمد تحت فشار هستند اما هنوز تسلیم نشده‌اند

ماینرهای بیت کوین باوجود فشارهای فزاینده درآمد، به فروش دارایی‌های خود ادامه می‌دهند، اما به‌گفته تحلیلگران هنوز اثری از تسلیم شدنشان وجود ندارد.

با افزایش هزینه‌های عملیاتی، روند کند افزایش هش‌ریت و کاهش قیمت بیت کوین، گمانه‌زنی‌ها درباره تسلیم‌شدن ماینرهای بیت کوین افزایش یافته‌است. در همین راستا تحلیلگری به نام جیمز چک، به تازگی فشار فروش از سمت ماینرها را ارزیابی کرد. او می‌گوید فروش ماینرها پس از رویداد هاوینگ و کاهش پاداش بلاک امری کاملا طبیعی است.

چک با تجزیه و تحلیل چندین شاخص تکنیکال نتیجه گرفت که ماینرهای بیت کوین هنوز در شرایط استرس شدید قرار ندارند اما اوضاع درآمد هم برایشان چندان هم عالی نیست. او به طور دقیق با تقسیم ارزش انتشار روزانه بیت کوین بر میانگین متحرک 365 روزه ارزش انتشار روزانه به این نتیجه رسید. البته این تحلیلگر افزود در صورت ادامه روند کاهشی قیمت، ماینرها ممکن است به سرعت وارد مرحله تسلیم شوند.

چک همچنین یک الگوی «هش ریبون» وارونه را شناسایی کرد. این الگو زمانی شکل می‌گیرد که میانگین متحرک 30 روزه هش ریت از میانگین متحرک 60 روزه آن عبور کند. این نشان‌دهنده دوره‌ای دشوار است که ماینرهای ضعیف‌تر مجبور به خاموش‌کردن دستگاه بی سود خود هستند.

علاوه بر این، کاهش کلی هش ریت تنها 4 درصد بوده‌است. این عدد رقم زیادی نیست و نسبت به دوره‌های قبلی فشار بر ماینرها کمتر است.

منبع: cryptopotato

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/iranital/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427