اپل یکی از مدیران باسابقه فورد را برای پروژه Apple Car استخدام کرد

یکی از کارکنان پیشین فورد که ۳۰ سال سابقه در این شرکت دارد، به اپل ملحق شده است. او که مهندسی باتجربه محسوب می‌شود به اپل برای تولید اپل کار (Apple Car) کمک خواهد کرد.

دسی اوچکاشوچ، مهندس باسابقه‌ فورد، این شرکت را ترک کرده است تا به اپل ملحق شود و روی پروژه‌ تولید خودروی برقی Apple Car مشغول فعالیت شود. اوچکاشوچ بیش از ۳۰ سال سابقه‌ فعالیت در فورد را دارد و متخصص سیستم‌های ایمنی، طراحی داخلی و… است. وی پیش از ترک فورد به مقصد اپل مدیر جهانی دفتر مهندسی ایمنی خودروهای فورد محسوب می‌شد و قبل از انتخاب شدن برای این سِمت، مدیر مهندسی بود. اوچکاشوچ در سال ۱۹۹۱ به فورد ملحق شد و در طول سال‌ها فعالیت توانست به موقعیت‌های شغلی بهتری در این شرکت دست پیدا کند. بلومبرگ پیش‌تر گفته اپل در تلاش است خودروی امن‌تری نسبت‌ به خودروهای تسلا و Waymo بسازد و در خودرویش از سیستم‌های پشتیبان برای جلوگیری از خرابی سیستم رانندگی استفاده کند.

احتمالاً خودروی برقی اپل تا سال ۲۰۲۵ رونمایی می‌شود. البته مشکلاتی که اپل با آن‌ها دست‌و‌پنجه نرم می‌کند ممکن است عرضه‌ خودرو را تا سال ۲۰۲۸ نیز به تعویق بیندازند. گفته می‌شود خودروی اپل بالای ۱۰۰ هزار دلار قیمت خواهد داشت.

منبع   macrumors.com

مطالب پیشنهادی

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پر بازدید

.

فهرست