عضو هیات رئیسه مجلس: تعداد زیاد کاربر نباید ملاک اعطای مجوز به پلتفرم‌های ارز دیجیتال باشد

عضو هیات رئیسه مجلس: تعداد زیاد کاربر نباید ملاک اعطای مجوز به پلتفرم‌های ارز دیجیتال باشد

عضو هیات رئیسه مجلس با تاکید بر اینکه باید نظارت دقیقی بر عملکرد صرافی‌های ارز دیجیتال داخلی باشد، گفت: در صورت نبود نظارت کافی، ممکن است تخلفات غیرمعمول مالی در صرافی های ارز دیجیتال داخلی صورت گیرد.

با توجه به گردش مالی زیاد حوزه ارزهای دیجیتال در کشور، باید ناظری همچون بانک مرکزی روی این موضوع تعیین شود

محمد رشیدی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در مصاحبه اخیرش گفت: ارز دیجیتال کسب و کار جدیدی است که مردم از آن استفاده می‌کنند. پس باید نظارت دقیقی بر عملکرد آن‌ها وجود داشته باشد. وی افزود: با توجه به گردش مالی زیاد حوزه ارزهای دیجیتال در کشور، باید ناظری همچون بانک مرکزی روی این موضوع تعیین شود. این موضوع باید به گونه ای باشد که یک مرتبه مردم دچار ضررهای جدی نشده و شاهد تکرار تجربیات تلخ اقتصادی گذشته نباشیم. این نماینده مجلس ادامه داد: در صورت نبود نظارت درست ممکن است بسیاری از تخلفات و تراکنش‌های غیرمعمول مالی در صرافی‌های ارز دیجیتال داخلی صورت گیرد. که البته نتیجه آن بدست‌آمدن سوددهای کلانی است که غیرمشروع و غیرقانونی است.

رشیدی درباره ضرورت وجود قانونی مشخص برای نظارت بر صرافی‌های ارز دیجیتال گفت: ما این موضوع را در مجلس دنبال می‌کنیم. در همین راستا جلسات نظارتی هم تشکیل شده‌است. کمیسیون اقتصادی با جدید دنبال به سرانجام‌رساندن این موضوع است. اما طبیعتاً نباید در این خصوص، ملاک‌هایی چون تعداد کاربر برای دادن‌مجوز مطرح باشد بلکه اولویت، داشتن‌فعالیت مالی شفاف، پرداخت مالیات و التزام به قوانین و مقررات است.

منبع
برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/iranital/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427