صندوق‌های سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال به شرط تایید مسائل فقهی راه‌اندازی می‌شود

به گفتهٔ رئیس سازمان بورس و اوارق بهادار، طرح معامله ارزهای دیجیتال در بازار سرمایه، در قالب صندوق‌های بورسی و به‌صورت آزمایشی با تایید مسائل فقهی اجرا خواهد شد.

مجید عشقی در این باره گفت، بازار ارزهای دیجیتال و ریسک‌های متفاوت با بازار سهام است. در این میان مباحث فقهی جدی هم در خصوص آن وجود دارد که در سازمان بورس مطرح شده است. با توجه به وجود چنین مسائلی، تاکنون تصمیم جدی در خصوص معاملات ارزهای دیجیتال در بازار سرمایه گرفته نشده و به جمع‌بندی نهایی نرسیده است. وی درباره تکنولوژی بلاکچین و استفاده از آن در بخش‌های مختلف بیان داشته:

این موضوع دارای مباحث متفاوتی است و باید برخی از فرآیندها را از طریق استفاده از نوآوری‌های جدید در دستور کار قرار دهیم. در این زمینه هم با کمک سایر نهادهای مالی در حال بررسی و تصمیم‌گیری هستیم تا مشخص شود که چگونه می‌توان از نوآوری‌های جدید در فرآیند تسویه و نیز ثبت و نگهداری دارایی‌ها استفاده کرد.

عشقی در پایان سخنان خود گفت که در خصوص معامله ارزهای دیجیتال صندوقی پیشنهاد شده که قرار است به‌صورت آزمایشی در سندباکس اجرایی شود، اکنون اقدامات آن انجام ‌شده و این صندوق‌ها در صورت تأیید مسائل فقهی راه‌اندازی خواهند شد.

مطالب پیشنهادی

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پر بازدید

.

فهرست