اندیکاتور تی‌دی سکوئنشال چیست؟

اندیکاتور تی‌دی سکوئنشال (TD Sequential) توسط تام دیمارک برای کندل‌های ارز دیجیتال ایجاد شده است. از شاخص سکوئنشال تی‌دی، می‌توان به راحتی برای تشخیص موقعیت‌های خرید و فروش کریپتو استفاده کرد.

این اندیکاتور، نقطه عطفی را در روند قیمت یک دارایی مشخص می‌کند. اساساً در هر بازه زمانی، اگر نمودار یک دارایی، نُه کندل متوالی را در بالا یا پایین بسته شدن چهار کندل قبل نشان دهد، یک اندیکاتور تی‌دی‌ ۹ سکوئنشال تشکیل می‌شود. برای استفاده از این اندیکاتور در نمودارهای کندلی، کندل‌ها از آخرین اوج یا ریزش قیمتی (درهر بازه زمانی) تا اولین صعود یا نزول قیمتی به صورت متوالی از یک شماره‌گذاری می‌شوند. در صورتی که این اعداد به ۹ برسند، اندیکاتور سکوئنشال تی‌دی، یک چرخش روند غالب بر دارایی را پیش بینی می‌کند.

به بیان ساده‌تر می‌توان گفت که برای یک حرکت صعودی، عدد یک، زمانی است که قیمت دارایی در یک کندل بیشتر از چهار کندل قبل بسته شود. برای حرکت نزولی نیز، عدد یک زمانی خواهد بود که قیمت دارایی در یک کندل، کمتر از چهار کندل قبلی بسته شود.

سیگنال‌های اندیکاتور سکوئنشال تی‌دی

دو سیگنال اساسی از این اندیکاتور وجود دارد. یکی از این سیگنال‌ها خبر از روند نزولی و موقعیت فروش را می‌دهند. زمانی‌ که قیمت‌ها در حال افزایش هستند و شمارش کندل‌ها به عدد نُه و گاهاً به هشت می‌رسد می‌توان دریافت که بازار یا آن دارایی به زودی در روند نزولی قرار خواهد گرفت.

سیگنال بولیش، نیز دقیقا برخلاف سیگنال بریش است. زمانی که در روند نزولی شاهد نه کندل متوالی بودیم، درمی‌یابیم که زمان خرید فرا رسیده و به در آینده‌ای نزدیک قیمت‌ها افزایش خواهند یافت.

منبع: forextraininggroup

 

مطالب پیشنهادی

لینک مطلب:

کپی شد

مطالب پر بازدید

.

نوشته 3
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از…
فهرست