گزارش بخش دوم از نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲ با موضوع متاورس

گزارش اختصاصی ایرانیتال از نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲ با موضوع متاورس

مهدی عرب‌زاده یکتا، مشاور، استراتژیست حوزه دیجیتال در نمایشگاه اینوتکس 2022، متاورس صنعتی را انقلاب صنعتی چهارم معرفی کرد.

عرب‌زاده یکتا بیان کرد که هر سند در حوزه صنعت مستلزم داشتن سه گام است که در گام اول باید مدل اطلاعاتی برای متادیتاهای تولید شده رسم شود. در گام دوم دستورالعمل برنامه همگرایی مبتنی بر یک معماری جهان شمول تدوین شود و در گام سوم سیستم هدایت‌کننده اصلی شکل بگیرد. وی افزود، تصویری که احتمالا ما در انتهای انقلاب صنعتی چهارم انتظار داریم، این است که چیزی شبیه همین تکنولوژی که لایه به لایه، همه‌چیز را بفهمد و آنالیز کند و خروجی نهایی مد نظر ما را ارائه دهد.

در بخش دیگری از این نمایشگاه، سجاد اکباتانی مدیرعامل شرکت فناپ‌پلاس در خصوص آسیب‌های متاورس صحبت کرد. اکباتانی گفت:

سعی داریم با بهره‌گیری از آخرین متدلوژی روز دنیا و توسعه هوش‌مصنوعی، تغییر جدی در موضوع آموزش و یادگیری نسل لبه (اواسط دهه ۷۰ تا اواخر ۸۰ شمسی) ایجاد کنیم تا آرزوی یادگیری تطبیقی به واقعیت بپیوندد.

مدیرعامل فناپ‌پلاس در ادامه بیان داشت که مردم در متاورس یادمی‌گیرند، بازی می‌کنند و سرگرم می‌شوند که این سه فعالیت محورهای مهم متاورس هستند. به گفته اکباتانی، زیرساخت در حوزه متاورس یعنی سرورهای مناسب، اینترنت با سرعت، فضای مجازی و مدارس با کیفیت که بتوانند زیرساخت آموزش در متاورس را دنبال کنند.

سجاد اکباتانی در رابطه با آسیب‌های این دنیای مجازی اظهار داشت که پنج آسیب در این باره تعریف شده که شامل موارد زیر است:

  • خطرهای فیزیولوژیکی
  • از بین رفتن حریم خصوصی
  • داده‌های نادرست و دستکاری اطلاعاتی
  • سوءاستفاده و انتشار محتوای جنسی
  • آسیب‌ مخاطرات روانی

در پایان مدیرعامل فناپ‌پلاس گفت :

باتوجه به این آسیب‌ها باید نگران متاورس بود و بهتر است از سمت فعالان این حوزه همراهی صورت بگیرد. علاوه بر این باتوجه به سرعت رشد بالای متاورس و ابزارهای این حوزه نسبت به ۵ سال گذشته، این فضا در حال رشد است و باید از ظرفیت‌های آن استفاده کرد.

 

مطالب پیشنهادی

لینک مطلب:

کپی شد

مطالب پر بازدید

.

فهرست