صدور حکم مدیران سابق FTX به پاییز امسال موکول شده است

صدور حکم مدیران سابق FTX به پاییز امسال موکول شده است

حکم مدیران سابق صرافی ورشکسته FTX، نیشاد سینگ و گری ونگ، که هر دو در دادگاه جنایی علیه سم بنکمن فرید شهادت دادند، قرار است اواخر امسال معلوم شود.

قاضی فدرالی که محاکمه مدیرعامل سابق FTX، سم بنکمن فرید را بر عهده داشت، جلسات محاکمه گری ونگ یکی از بنیان‌گذاران این صرافی و مدیر مهندسی سابق آن نیشاد سینگ را برای اکتبر و نوامبر امسال برنامه‌ریزی کرده‌است.

قاضی لوئیس کاپلان در تاریخ 9 ژوئیه گفت صدور حکم مدیران FTX، سینگ در 30 اکتبر و ونگ در 20 نوامبر انجام خواهد شد. با این وجود هیچ اشاره‌ای به کارولین الیسون، مدیرعامل سابق آلامدا ریسرچ، شرکت زیرمجموعه FTX، نشد. الیسون که همچنین نامزد بنکمن فرید بود در سال 2023 علیه او شهادت داد.

ونگ و الیسون جزو اولین کسانی بودند که به اتهامات مربوط به نقش خود در فروپاشی FTX در سال 2022 اعتراف کردند. سینگ نیز در فوریه 2023 به چندین جنایت از جمله کلاهبرداری و پولشویی اعتراف کرد. هر سه این مدیران سابق در محاکمه جنایی علیه بنکمن فرید شهادت دادند. احتمالاً یگی از دلایل اصلی که باعث شد مدیرعامل سابق این صرافی به 25 سال زندان محکوم شود، شهادت همین سه نفر بوده‌است.

مشخص نیست که آیا سینگ و ونگ به خاطر نقش‌هایشان در سقوط FTX زندانی خواهند شد یا خیر. زیرا هر دوی آن‌ها با مقامات ایالات متحده همکاری کردند. در طول محاکمه جنایی بنکمن فرید، ونگ عنوان کرد که در ازای شهادت خود نامه‌ای از دولت دریافت کرده‌است که به مقامات اجازه می دهد تا “کاهش مناسب” را برای مجازات احتمالی او در نظر بگیرند.

منبع: cointelegraph

برچسب‌ها
FTX

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/iranital/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427