میلیاردر مطرح: فدرال رزرو برای کاهش شدید نرخ بهره تحت فشار قرار خواهد گرفت

میلیاردر مطرح: فدرال رزرو برای کاهش شدید نرخ بهره تحت فشار قرار خواهد گرفت

سرمایه‌گذار میلیاردر معروف چامات پالیهاپیتیا (Chamath Palihapitiya) می‌گوید شرایط اقتصادی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو را مجبور می‌کند تا چندین بار نرخ بهره را کاهش دهد.

پالیهاپیتیا می‌گوید که انتظار دارد اقتصاد آمریکا بر اساس داده‌هایی که نشان می‌دهد مردم این کشور تمام پس انداز خود را خرج کرده‌اند، منقبض شود. به‌گفته مدیرعامل شرکت سوشال کپیتال، افرادی که به پس‌انداز خود متکی هستند اکنون به سمت یافتن شغل سوق داده‌می‌شوند. اما بیشتر آنها برای یافتن شغل با مشکل مواجه خواهند شد. زیرا شرکت‌ها به دلیل سیاست‌های نرخ بهره بالاتر به مدت طولانی‌تر فدرال رزرو، از توسعه دور می‌شوند.

این سرمایه‌گذار خطرپذیر افزود: «اگر بخواهم اقتصاد ایالات متحده را ساده کنم، تولید ناخالص داخلی 70 درصد هزینه‌های مردم است. مردم می‌توانند دو چیز خرج کنند. پس انداز‌هایشان یا اعتباری که دارند.»

پالیهاپیتیا می‌گوید جالب اینجاست که ما بالاخره تمام پولی را که مردم در حساب‌های بانکی خود داشتند سوزاندیم. چنین چیزی این افراد را مجبور به انجام چه کاری می‌کند؟ این در واقع افراد را مجبور می‌کند که دوباره وارد نیروی کار شوند تا بتوانند شروع به کسب درآمد کنند. اما مشکل این است که شرکت‌ها در حال کوچک‌شدن‌ هستند و در وضعیت دفاعی قرار گرفته‌اند.

در نتیجه بیکاری اکنون در حال افزایش است زیرا وقتی این افراد دوباره وارد نیروی کار می‌شوند، شغلی برای آن‌ها وجود ندارد. در آخر او توضیح داد که افزایش بیکاری منجر به کندی اقتصادی می شود و فدرال رزرو را مجبور می‌کند تا چندین بار نرخ بهره را کاهش دهد.

منبع: dailyhodl

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.