شدو فورک به‌روز رسانی شانگهای برای بررسی امکان برداشت اترهای استیک شده راه‌اندازی خواهد شد

شدو فورک، به‌روز رسانی شانگهای برای بررسی امکان برداشت اترهای استیک شده راه‌اندازی خواهد شد

در آستانه به‌روزرسانی شانگهای اتریوم، توسعه‌دهندگان این ارز دیجیتال از ایجاد یک محیط آزمایشی به نام شدو فورک (shadow fork) خبر دادند.

نام کامل این شبکه آزمایشی ویدراوال – میننت – شدو- فورک -۱ (Withdrawal-Mainnet-Shadow-Fork-1) است. در این محیط آزمایشی، توسعه دهندگان تلاش می‌کنند با استفاده از نود‌های مخرب به شبکه شدو فورک حمله کنند تا ببینند آیا می‌توانند یک آسیب پذیری در شبکه اصلی پیدا کنند. گفته‌می‌شود از این شبکه به منظور آزمایش شرایط مورد نیاز برای برداشت‌های استیکینگ یا سود سهام گذاری اتر (ETH) استفاده خواهد شد. برداشت‌های استیکینگ در حال حاضر فعال نیست اما قرار است در به‌روزرسانی شانگهای فعال ‌شوند.

در حال حاضر، این شبکه بدون مشکل در حال اجراست، اما به‌گفته یکی از توسعه‌دهندگان پروتکل اتریوم به نام ماریوس ون در ویجن (Marius Van Der Wijden) میزان آسیب پذیری این شبکه دقیقا معلوم نیست و نیاز به آزمایش‌های بیشتر هنوز حس می‌شود. این آزمایشات برای این است که توسعه‌دهندگان اتریوم متوجه شوند آیا به‌روز رسانی شانگهای می‌تواند از حملات هکرها جلوگیری کند یا اینکه قبل از اجرای آن در شبکه اصلی باید تغییرات بیشتری انجام شود.

راه اندازی شدو فورک به دلیل نگرانی‌های بسیار توسعه دهندگان اتریوم برای برداشت‌های استیکینگ اتریوم آن هم بدون هیچ خللی انجام خواهد گرفت. به گزارش نانسن (Nansen)، بیش از 14.5 میلیون اتریوم (بیش از 23 میلیارد دلار) در قرارداد استیکینگ اتریوم واریز شده‌است و در حال حاضر قابل برداشت نیست.

منبع cointelegraph

مطالب پیشنهادی

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پر بازدید

.

فهرست