مرلین متعهد به پرداخت خسارت به کاربران متضرر از حمله راگ پول به این صرافی شد

مرلین متعهد به پرداخت خسارت به کاربران متضرر از حمله راگ پول به این صرافی شد

شرکت امنیت بلاکچینی سرتیک (CertiK) و صرافی غیرمتمرکز مرلین (Merlin) قصد دارند به کاربرانی که در حمله هکری این صرافی نزدیک به 2 میلیون دلار خسارت دیدند، غرامت بدهند.

طبق بیانیه شرکت سرتیک، آن‌ها احتمال می‌دهند حمله هکری که در روز گذشته اتفاق‌افتاده از نوع “راگ پول” بوده است. راگ پول از طریق استخر نقدینگی یکی از رایج‌ترین انواع کلاهبرداری است. برای این کلاهبرداری، یک صرافی غیرمتمرکز عموما ناشناخته، یک توکن بی‌ارزش در استخر نقدینگی خود عرضه می‌کند و این توکن با یک ارزدیجیتال با ارزش دیگر جفت می‌شود. با توجه به اینکه توسعه‌دهندگان خود اولین ایجادکننده این استخر هستند، با وعده سود بسیار و همچنین تبلیغ نام توکن خود، توجه عموم را جلب می‌کنند. سپس وقتی توجه و البته سرمایهٔ کاربران به این پروژه جلب شد، توسعه‌دهندگان سرمایه کاربران را سرقت می‌کنند و آن‌ها را با یک مشت توکن بی‌ارزش تنها می‌گذارند.

به‌گفته نماینده شرکت سرتیک، آن‌ها بی وقفه در حال بررسی این کلاه‌برداری هستند و با تیم باقیمانده از صرافی مرلین قصد دارند تمامی مبلغ دزدیده‌شده – حدود دو میلیون دلار –  را برگردانند.

همچنین به هکرها پیشنهاد دادند درصورت‌برگرداندن 80 درصد از وجوه، 20 درصد از سرمایه را می‌توانند به عنوان پاداش نگه‌دارند. گفته می‌شود هکرها در حال حاضر در اروپا هستند و تحت پیگرد قانونی قرار گرفته‌اند.

 

منبع coindesk

مطالب پیشنهادی

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پر بازدید

.

فهرست