چین لینک چیست؟

چین لینک  (LINK) یک شبکه اوراکل غیر متمرکز است که هدف آن اتصال قراردادهای هوشمند با داده های دنیای واقعی است. Chainlink توسط سرگئی نظروف ساخته شد و استیو الیس بنیانگذار دیگر آن بود. عرضه اولیه توکن  آن در سپتامبر 2017 برگزار شد که در طی آن 32 میلیون دلار جمع آوری کرد و مجموعاً 1 میلیارد توکن LINK از این طریق در اختیار عموم قرار داد.

LINK، ارز دیجیتال بومی شبکه اوراکل غیرمتمرکز Chainlink است که برای پرداخت به اپراتورهای گره استفاده می شود. از آنجا که شبکه Chainlink دارای سیستم اعتبار سنجی است، ارائه دهندگان گره هایی که مقدار زیادی LINK دارند می توانند با قراردادهای بزرگتر پاداش دریافت کنند، در حالی که عدم ارائه اطلاعات دقیق منجر به کسر توکن ها می شود.

توسعه دهندگان LINK را به عنوان “یک توکن ERC20 توصیف می کنند که با قابلیت اضافی انتقال و خرید ERC223 برای انتقال (آدرس ، uint256 ، بایت ها)، امکان دریافت و پردازش توکن ها را با قراردادهای یک معامله واحد فراهم می کند.”

پس از عرضه اولبه توکن 32 میلیون دلاری LINK در سال 2017، 32 درصد از توکن های LINK برای تشویق اکوسیستم به اپراتورهای گره ارسال شد و 30 درصد برای توسعه در Chainlink باقی ماندند (35 درصد در فروش توکن عمومی فروخته شد).

اوراکل چیست؟

Chainlink پلتفرمی است که هدف آن از بین بردن شکاف بین قراردادهای هوشمند مبتنی بر فناوری بلاکچین (ساخته شده توسط Ethereum) و برنامه های دنیای واقعی است. از آنجا که بلاکچین ها نمی توانند به داده های خارج از شبکه خود دسترسی پیدا کنند، اوراکل ها (یک ابزار Defi) به عنوان تامین کننده داده در قرارداد های هوشمند عمل می کنند. در مورد Chainlink، اوراکل ها به شبکه Ethereum متصل هستند.

Oracles داده های خارجی (به عنوان مثال دما ، آب و هوا) را فراهم می کنند که در صورت تحقق شرایط از پیش تعیین شده، این امر اجرای قرارداد های هوشمند را عملی می کند. شرکت کنندگان در شبکه Chainlink (از طریق پاداش ها) تشویق می شوند تا قراردادهای هوشمند را با دسترسی به فیدهای داده خارجی مانند اطلاعات API تامین کنند. در صورت تمایل کاربران به دسترسی به داده های خارج از بلاکچین، می توانند قرارداد درخواستی را به شبکه Chainlink ارسال کنند. این قراردادها با قرارداد درخواستی دارای اوراکل های مناسب تطابق داده می شود. این قراردادها شامل قرارداد اعتباری، قرارداد تطبیق سفارش (Chainlink Order-Matching) و قرارداد جامع می شود. قرارداد جامع داده های اوراکل های انتخاب شده را برای یافتن دقیق ترین نتیجه جمع می کند.

از کجا می توانید چین لینک بخرید؟

شما می توانید (Chainlink LINK) را در هر صرافی که از ارز دیجیتال پشتیبانی می کند خریداری کنید. برای اطلاع از آخرین لیست صرافی ها و جفت های معاملاتی این ارز دیجیتال، روی تب بازار جفت های ما کلیک کنید.

 

منبع: coinmarketcap

مطالب پیشنهادی

لینک مطلب:

کپی شد

مطالب پر بازدید

.

فهرست