رییس سازمان مالیاتی: کسب درآمد از ارزهای دیجیتال مالیات دارد

رییس سازمان مالیاتی: کسب درآمد از ارزهای دیجیتال مالیات دارد

هادی سبحانیان، رییس سازمان مالیاتی کشور اعلام کرد که کسب درآمد از طریق ارزهای دیجیتال مالیات دارد و اگر این نهاد چنین درآمدی را شناسایی کند، حتما از آن فرد مالیات اخذ خواهد کرد.

به گزارش ایرانیتال و به نقل از خبرنگار مهر هادی سبحانیان رئیس کل سازمان امور مالیاتی در نشست خبری با اصحاب رسانه‌ها گفت: نظام مالیاتی کشور با توجه به چالش‌های گذشته نیازمند راه‌های تحولی است. از این رو قرار است بیش از ۵۰ درصد بودجه جاری کشور توسط درآمدهای مالیاتی محقق ‌شود. سبحانیان افزود: در دوره جدید چند راهبرد جدید را اتخاذ خواهیم کرد، تا مسیر اصلاح مالیات ستانی محقق شود. سبحانیان درباره مالیات بر ارزهای دیجیتال گفت:

اگر سازمان چنین درآمدی را شناسایی کند، اقدام به اخذ مالیات خواهد کرد و در قانون جدید سفته‌بازی هم مالیات بر رمزارز آورده‌شده‌ است.

پیش از این مهدی طغیانی، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام کرده بود که ارزهای دیجیتال معافیتی از پرداخت مالیات بر عایدی سرمایه ندارند. اما اشاره سبحانیان به طرحی است که در روز ۱۱ اردیبهشت در مجلس به تصویب رسید. به موجب آن طرح انتقال تمام دارایی‌های سرمایه‌ای حتی ارزهای دیجیتال را مشمول دریافت مالیات می‌کند.

 

 

منبع mehrnews

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.