کوکاکولا و مایکروسافت برای به‌کارگیری هرچه بیشتر هوش مصنوعی وارد یک همکاری ۵ ساله شدند

کوکاکولا و مایکروسافت برای به‌کارگیری هرچه بیشتر هوش مصنوعی وارد یک همکاری ۵ ساله شدند

شرکت کوکاکولا قراردادی پنج ساله با مایکروسافت برای توسعه و ادغام موارد استفاده از هوش مصنوعی (AI) در زمینه‌های مختلف تجاری امضا کرده‌است.

بر اساس این همکاری کوکاکولا 1.1 میلیارد دلار به مایکروسافت کلاود، برای ارائه قابلیت‌های هوش مصنوعی و ابری خود خواهد پرداخت. طبق اعلامیه ای که در 23 آوریل منتشر شد، این دو به طور مشترک با سرویس OpenAI Azure و سایر فناوری‌ها “برای توسعه موارد استفاده خلاقانه هوش مصنوعی در عملکردهای مختلف تجاری” دست به آزمایش خواهند برد.

علاوه بر این، این شرکت‌ها دستیار هوش مصنوعی Microsoft Copilot 365 را آزمایش خواهند کرد تا کارایی آن در بهبود بهره‌وری محیط کار را بسنجند. به عنوان بخشی از این همکاری، کوکاکولا تمام اپلیکیشن‌های خود را به مایکروسافت آزور (Microsoft Azure) منتقل کرد. جادسون آلتوف، معاون اجرایی و مدیر ارشد تجاری مایکروسافت، گفت:

«ما از طریق مشارکت بلندمدت خود، پیشرفت قابل توجهی برای تسریع تحولات هوش مصنوعی در سراسر سیستم  شرکت کوکاکولا و شبکه زیرمجموعه‌های مستقل آن در سراسر جهان داشته‌ایم.»

با استفاده از سرویس Azure OpenAI، کوکاکولا در حال حاضر در حال بررسی استفاده از دستیارهای دیجیتالی مولد مبتنی بر هوش مصنوعی است. این دستیارها را برای بهبود معیارهای عملکرد مربوط به تجربیات مشتری، ساده‌سازی عملیات و بهبود کارایی و موارد دیگر به کار می‌گیرد.

همکاری کوکاکولا با مایکروسافت در زمینه هوش مصنوعی چیز جدیدی نیست. همکاری بار اول آن‌ها در این حوزه به سال 2020 برمی‌گردد که با قراردادی 250 میلیون دلاری آغاز شد. نیراج تولمار، معاون ارشد و مدیر ارشد اطلاعات جهانی شرکت کوکاکولا، می‌گوید: «قابلیت‌های مایکروسافت به تسریع پذیرش هوش مصنوعی ما برای ایجاد ارزش سازمانی کمک می‌کند.»

منبع
برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/iranital/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427