برزیل قرار است کارت‌های شناسایی ملی مبتنی بر بلاکچین عرضه کند

برزیل قرار است کارت‌های شناسایی ملی مبتنی بر بلاکچین عرضه کند

دولت برزیل اخیراً اعلام کرده‌است که بیش از 214 میلیون شهروند این کشور به زودی با استفاده از فناوری بلاکچین دارای هویت دیجیتال خواهند شد.

ابتدا سه ایالت و سپس کل برزیل باید کارت‌های شناسایی مبتنی بر بلاکچین عرضه کند

ریودوژانیرو، گویاس و پارانا اولین ایالت‌هایی خواهند بود که کارت‌های شناسایی ملی را به صورت آن‌چین و از طریق یک بلاکچین خصوصی که توسط سرویس پردازش‌داده ملی برزیل توسعه داده‌شده‌است، صادر می‌کنند. در دستوری از سوی دولت برزیل در روز 25 سپتامبر آمده‌است که کل کشور باید تا 6 نوامبر قادر به صدور مدارک هویتی از طریق فناوری بلاکچین باشد.

به‌گفته الکساندر آموریم، رئیس سرویس پردازش‌داده ملی برزیل، تغییر ناپذیری و غیرمتمرکزبودن بلاکچین آن را به یک فناوری ایده آل برای پروژه کارت‌های شناسایی دیجیتالی کشور تبدیل کرده‌است. او می‌گوید:

«فناوری بلاکچین نقش مهمی در حفاظت از داده‌های شخصی و جلوگیری از تقلب دارد. همچنین تجربه دیجیتالی امن‌تری را برای شهروندان برزیلی ارائه می‌دهد. استفاده از پلتفرم بلاکچینی b-Cadastros امنیت و قابلیت اطمینان پروژه کارت‌های ملی را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد.»

به‌گفته دولت محلی، پروژه شناسه ملی در هدف قراردادن جرایم سازمان‌یافته بسیار مهم است. به بخش‌های دولتی اجازه می‌دهد با هم کار کنند و راه ساده‌تری برای دسترسی به خدمات و ساده‌سازی سوابق اداری ارائه می‌دهد. شهر بوینس آیرس در آرژانتین، اخیراً ابتکار مشابهی را به‌کار برده‌است که به ساکنان اجازه می‌دهد از طریق یک کیف پول دیجیتال به اسناد هویتی دسترسی داشته باشند.

طی چند سال گذشته، برزیل در تلاش بوده‌است تا صدور کارت‌های هویت را در حدود 30 ایالت خود یکسان‌سازی کند. در این اطلاعیه آمده‌است که این فناوری تازه به تصویب‌رسیده امکان تبادل اطلاعات امن‌تری را بین اداره درآمد فدرال و ادارات دولتی فراهم می‌کند.

منبع cointelegraph.com

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.