نفوذ هکرها به صفحه اینستاگرام بورد ایپ یات کلاب: سرقت چند میلیون دلاری NFTها

صفحه رسمی اینستاگرام مجموعه NFTهای بورد ایپ یات کلاب (Bored Ape Yacht Club) روز دوشنبه اعلام کرده که با استفاده از حملات فیشینگ، میلیون‌ها دلار توکن‌ غیر مثلی (NFT) کاربران به سرقت رفته است.

علاقه‌مندانی که کیف پول متامسک خود را به لینک وب‌سایت کلاه‌برداران متصل می‌کردند، متعاقباً NFT های بورد ایپ یات کلاب آنها به سرقت رفته است. به نظر می‌رسد که همزمانی این حمله هکری با اولین سالگرد راه‌اندازی مجموعه بورد ایپ یات کلاب با برنامه‌ریزی قبلی بوده و همزمانی سالگرد مجموعه با لینک جعلی ایردراپ باعث شده تا کاربران بیشتری به آدرس اینترنتی کلاه‌برداران وارد شوند. اوپن‌سی ( OpenSea)، بزرگترین بازار NFTها، آدرسی را که گمان می‌رود مرتبط با این کلاهبرداری است مسدود کرده است، اما سوابق بلاکچینی نشان می‌دهد که آدرس مذکور با بازار لوکس‌ریر (LooksRare) استفاده کرده است.

باید اشاره داشت، گزارش‌های تأیید نشده در رسانه‌های اجتماعی حاکی از آن است که حدود ۱۰۰ توکن غیرمثلی در طول این حمله به سرقت رفته است. تخمین‌ها در مورد ارزش دزدی متفاوت است، اما به گفتهٔ یکی از بنیانگذاران BAYC، تنها چهار ان‌اف‌تی بورد ایپ، شش موتانت ایپ و سه مورد کنلز (Kennels) گم شده‌اند.

 

منبع  forkast.news

مطالب پیشنهادی

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پر بازدید

.

فهرست