بلک‌راک بزرگترین شرکت خدمات مالی جهان، ETF مبتنی بر شرکت‌های بلاکچینی راه‌اندازی می‌کند

بلک‌راک (BlackRock)، ابرشرکت خدمات مالی آمریکایی، رسماً یک صندوق قابل معامله بورسی (ETF) مبتنی بر بلاکچین راه‌اندازی کرده است که بدون نیاز به مالکیت مستقیم دارایی‌های دیجیتال، امکان کسب سود از صنعت کریپتو و بلاکچین را به سرمایه‌گذاران می‌دهد.

روز چهارشنبه، بزرگترین شرکت سرمایه‌گذاری در جهان که در حال حاضر حدود 10 تریلیون دلار دارایی را مدیریت می‌کند، ETF بلاکچین و فناوری خود با نماد IBLC را به لیست آی‌شیرز (iShares) خود اضافه کرد. این صندوق 4.7 میلیون دلاری مستقیماً شامل ارزهای دیجیتال نیست، بلکه قیمت سهام مجموعه‌ای از شرکت‌های بین‌المللی را که در صنعت کریپتو دخیل هستند، ردیابی می‌کند. این  ETF از 41 هلدینگ مجزا تشکیل شده است و بزرگترین آن‌ها صرافی ارز دیجیتال آمریکایی کوین‌بیس (Coinbase) است که 11.45 درصد از این صندوق را تشکیل می‌دهد.

علاوه بر این خبر، بلک‌راک گزارشی منتشر کرد که در آن میزان خوشبینی خود را به صنعت کریپتو بیان می‌کند. در گزارش این غول مدیریت دارایی از صنعت کریپتو به عنوان یکی از 3 فرصت استثنائی فعلی یاد شده و افزوده که بیشتر توجه درمورد دارایی‌های دیجیتال بر قیمت و نوسانات آن متمرکز است و ارزش واقعی بلاکچین هنوز به طور کامل درک نشده است.

 

منبع  cointelegraph.com

مطالب پیشنهادی

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پر بازدید

.

فهرست