«میزان لوریج تخمینی» بیت کوین به کمترین میزان از دسامبر 2021 رسیده است

«میزان لوریج تخمینی» بیت کوین به کمترین میزان از دسامبر 2021 رسیده است

یک شاخص کلیدی برای سنجش استفاده از لوریج در بازار بیت کوین همچنان در حال کاهش است که نشان‌دهنده نوسانات پایین قیمت این ارز دیجیتال در آینده است.

«میزان لوریج تخمینی» بیت کوین با تقسیم ارزش دلار قفل‌شده در قراردادهای آتی باز فعال بر تعداد کل کوین‌های موجود در صرافی‌های مشتقه محاسبه می‌شود. این معیار در روز چهارشنبه به 0.195 کاهش یافت. طبق داده‌های شرکت تحلیلی کریپتوکوانت (CryptoQuant) شاخص مذکور به کمترین میزان خود از حدود یک سال و نیم پیش یعنی 20 دسامبر 2021 رسیده‌است. از ماه اکتبر، این میزان به نصف کاهش یافته‌است که بیانگر کاهش شدید نرخ لوریج به‌کاررفته در بازار برای افزایش سود است. در صورت مساوی بودن سایر موارد، این کاهش به معنای حساسیت کمتر بازار اسپات به فعالیت بازار مشتقات است. به عبارت دیگر، لیکوئیدشدن‌های بزرگ ناشی از نوسانات قیمت شدید که مشابه آن در روز چهارشنبه مشاهده شد، ممکن است در آینده بسیار کمتر دیده‌شود.

گفتنی است معاملات لوریج‌دار یا اهرم‌دار، یک نوع استراتژی معاملاتی در بازارهای مالی است که تریدر با استفاده از سرمایه‌ای که قرض‌گرفته پتانسیل کسب سود از یک معامله را افزایش می‌دهد. البته در صورت خطا در معامله و تحمیل شکست، پتانسیل زیان در معامله را نیز افزایش می‌دهد.

منبع coindesk.com

مطالب پیشنهادی

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پر بازدید

.

فهرست