بیت کوین در آستانه تصمیم فدرال رزرو برای نرخ بهره به بالای 27000 دلار رسید

بیت کوین در آستانه تصمیم فدرال رزرو برای نرخ بهره به بالای 27000 دلار رسید

هفته میلادی پیش‌رو هفته مهمی برای بیت کوین و ارزهای دیجیتال است. زیرا روز چهارشنبه، 20 سپتامبر، فدرال رزرو آمریکا تصمیم خود را درباره نرخ بهره اعلام خواهد کرد.

تحلیلگران می‌گویند اعلام نرخ بهره بر قیمت ارزهای دیجیتال تأثیر می‌گذارد

پیش از این و در هفته گذشته داده‌های تورم در ایالات متحده اعلام شد. این داده‌ها نشان داد که تورم بالاتر از حد انتظار بود. اما با این حال قیمت بیت کوین بدون تلاطم باقی ماند و سطح 26000 دلاری خود را حفظ کرد. علاوه بر این، از آنجایی که هیچ عامل موثری برای افزایش قیمت بیت کوین و آلت کوین‌ها وجود نداشت، بیت کوین بین 26000 تا 27000 دلار معامله شد.

با تمام این اوصاف تحلیلگران هشدار داده‌اند که قیمت‌ها در فضای کریپتو ممکن است به سمت پایین حرکت کنند. تحلیلگران همچنین می‌گویند تصمیم فدرال رزرو ممکن است بر روی دارایی‌های پرنوسان مانند ارزهای دیجیتال فشار وارد کند.

سایمون پیترز، تحلیلگر eToro در صحبت با کوین‌دسک می‌گوید تصمیم فدرال رزرو برای نرخ بهره ممکن است بر دارایی‌های پرخطر مانند کریپتو فشار نزولی وارد کند.

«انتظار می‌رود داده‌های مهمی از بریتانیا و ایالات متحده ارائه شود. در این مرحله، در حالی که انتظار داریم بانک‌های مرکزی هر دو کشور تصمیمات جدید نرخ بهره را در پایان هفته جاری اعلام کنند، ممکن است بازارها در چند روز آینده متشنج عمل کنند.»

پیترز در ادامه افزود:

«اگرچه تورم در هر دو اقتصاد در حال کاهش است، اما نشانه هایی وجود دارد که ممکن است این کاهش هنوز به طور کامل احساس نشود.»

این تحلیلگر در آخر گفت:

«مانند سایر دارایی‌های پرریسک، ارزهای دیجیتال به انتظارات نرخ بهره حساس هستند. بنابراین، هرگونه تشدید اظهارات بانک‌های مرکزی می‌تواند منجر به کاهش تمایل سرمایه‌گذاران شود.»

قابل ذکر است بزرگترین ارز دیجیتال بازار، یعنی بیت کوین با 2 درصد افزایش قیمتی در 24 ساعت گذشته، اکنون به قیمت 27255 دلار معامله می‌شود.

منبع bitcoinsistemi.com

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.