مصاحبه با مایکل سایلور، میلیاردر آمریکایی: قیمت هر BTC به 10 میلیون دلار می‌رسد!

مصاحبه با مایکل سایلور، میلیاردر آمریکایی: قیمت هر BTC به 10 میلیون دلار می‌رسد!

مایکل سایلور، مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران شرکت هوش تجاری مایکرواستراتژی (MicroStrategy)، اخیراً در یک مصاحبه 84 دقیقه‌ای با Robin Seyr، مجدداً از محاسن بیت کوین سخن گفت. از جمله ادعاهای او این است که قیمت هر واحد بیت کوین به 10 میلیون دلار خواهد رسید. همچنین کل کشور چین پشت این رمز ارز قرار خواهد گرفت.

سایلور که در زمینه بیت کوین بسیار رک و بی‌پرده همیشه صحبت کرده‌است می‌گوید: «تفاوت بین پول کامل و پول ناقص چیست؟ پول کامل جاودانگی اقتصادی است. پول ناقص این است: همه ما زندگی کوتاه و بی رحمانه‌ای داریم.»

نکته اصلی، جدای از اعتقاد ظاهری سایلور مبنی بر اینکه بیت کوین آینده پول می‌باشد، این است که این ارز دیجیتال به عنوان نوعی ماشین جاودانگی شرکتی در خدمت جامعه است. سایلور این ایده را با این سوال مطرح کرد: “اگر به شما بگویم می‌توانم شرکت شما را برای همیشه زنده نگه‌دارم، چه؟”

به‌گفته وی، از نظر اقتصادی، هر چیزی که قبل از بیت کوین آمده‌است، با معرفی آن منسوخ شده‌است. او گفت: «اقتصاد قبل از ساتوشی یک شبه علم است. یک هنر لیبرال شبه مذهبی است و مملو از نظرات و تعصبات و جهت گیری مردم است. همه اقتصاددانان قبل از ساتوشی در تلاش بودند تا قوانین اقتصاد را با صدف‌ها و مهره‌های شیشه‌ای و تکه‌های کاغذ و ابزارهای اعتباری تدوین کنند.»

در نهایت، منظور مایکل سایلور در این مصاحبه حول این ایده بود که شرکت‌هایی که در بیت کوین سرمایه‌گذاری می‌کنند، نسبت به شرکت‌هایی که در وضعیت ناخوشایند گذشته غرق شده‌اند، موقعیتی بهتر و عمری طولانی‌تر دارند.

منبع: cointelegraph

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.