همزمان با ضرر 100 میلیارد دلاری بانک‌های برتر وال استریت از ابتدای 2023 ارزش بازار بیت کوین 60 درصد رشد کرده است

همزمان با ضرر 100 میلیارد دلاری بانک‌های برتر وال استریت از ابتدای 2023 ارزش بازار بیت کوین 60 درصد رشد کرده است

ارزش بازار بیت کوین در سال 2023 به 194 میلیارد دلار رسیده‌است. رشد 66 درصدی آن از ابتدای سال تا به امروز، در بحبوحه ترس از بحران بانکی جهانی، بسیار بهتر از سهام بانک‌های برتر وال استریت بوده‌است.

افزون بر آن، این اولین باری است که بیت کوین در یک سال گذشته همبستگی خود با بازار بورس ایالات متحده را می‌شکند. قیمت این ارز دیجیتال حدود 65 درصد از ابتدای سال 2023 افزایش یافته‌است. این در حالی است که در مقابل شاخص اس‌اندپی فایوهاندرد (S&P 500) افزایش 2.5 درصدی و شاخص نزدک کاهش 15 درصدی را از آغاز 2023 تاکنون تجربه کرده‌اند. همچنین شش بانک بزرگ ایالات متحده شامل جی‌پی مورگان، بنک آو امریکا، سیتی گروپ، ولز فارگو، مورگان استنلی و گلدمن ساکس نزدیک به 100 میلیارد دلار ارزش بازار خود را از دست داده‌اند. در این بین سهام بنک آو آمریکا بدترین عملکرد را در میان فعالان بانکداری وال استریت دارد و ارزش آن تقریباً 17 درصد کاهش یافته‌است.

شایان ذکر است افزایش قیمت بیت کوین در مواجهه با بحران بانکی ایالات متحده، مشابه واکنش این ارز دیجیتال در زمان سقوط بانکی در قبرس و یونان است. قیمت بیت کوین در بحبوحه بحران مالی قبرس در سال 2013 تا 5000 درصد رشد کرد. همینطور زمانی که یونان در سال 2015 با بحران مشابهی روبرو شد و کنترل سرمایه را بر شهروندان خود اعمال کرد تا از ورشکستگی بانکی جلوگیری کند، قیمت بیت کوین در این دوره 150 درصد افزایش یافت.

منبع cointelegraph.com

مطالب پیشنهادی

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پر بازدید

.

ریپل چیست؟
ریپل چیست؟
ریپل یکی از معروف‌ترین ارزهای دیجیتال با سرعت تراکنش بالا و هزینه انتقال بسیار است.…
فهرست