بیت کوین در شانگهای چین به رسمیت شناخته شد

بیت کوین در شانگهای چین به رسمیت شناخته شد

طبق گزارش‌ها، دادگاه بین المللی شانگهای در چین، بیت کوین را به عنوان یک دارایی دیجیتال منحصر به فرد و غیرقابل تکرار به رسمیت شناخت.

رسمیت بیت کوین در شانگهای چین

طبق گزارشی که دادگاه چین در تاریخ 25 سپتامبر منتشر کرد ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین منحصر به فرد و غیرقابل تکرار اعلام شدند. در این گزارش تاکید شده‌است که بیت کوین با سایر ارزهای دیجیتال، متفاوت است.

این گزارش همچنین به برخی از ویژگی‌های منحصر به فرد بیت کوین، از جمله کمیاب بودن و ارزش ذاتی آن اشاره می‌کند. طبق این گزارش، بیت کوین به عنوان یک ارز دارای ویژگی‌های کلیدی مانند مقیاس پذیری، سهولت گردش، سهولت در پرداخت و قابلیت ذخیره‌سازی آن می‌باشد. بیت کوین علیرغم ماهیت غیرمتمرکز و فقدان مدیریت قدرت مرکزی، به صورت جهانی پذیرفته شده‌است.

باید اشاره داشت که به رسمیت شناختن این ارزدیجیتال در شهر شانگهای به‌عنوان یک طبقه دارایی، باعث می‌شود که بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال دیگر مشروعیت بیشتری در چین به دست بیاورند. این اقدام در حالی صورت می‌پذیرد که دولت چین در سال 2021 تمام ارزهای دیجیتال را در کشور خود ممنوع کرد. با این حال، در چند وقت اخیر تعداد دادگاه‌های حقوقی که در شهرهای مختلف بیت کوین را به‌عنوان دارایی شخصی برمی‌شمارند بسیار افزایش داشته‌است.

گفتنی است که پکن رویکرد بسیار خصمانه‌ای نسبت به ارزهای دیجیتال دارد. همان‌طور که اشاره شد در سال 2021، دولت این کشور تمام ارزهای دیجیتال و استخراج بیت کوین در این کشور را ممنوع کرد. با این وجود، طی سه سال گذشته دادگاه‌های مختلفی برگزار شده که بیت کوین و دارایی‌های دیجیتال را در برخی شهرهای چین به‌عنوان دارایی دیجیتال حفاظت شده توسط قانون به رسمیت شناخته‌است.

پیش از این در تاریخ 1 سپتامبر نیز یک دادگاه مردمی در چین گزارشی را منتشر کرد که در آن، قانونی‌بودن دارایی‌های مجازی را ارزیابی می‌کرد. بر طبق آن، دارایی‌های دیجیتال به عنوان یک دارایی قانونی واجد شرایط هستند و توسط قانون محافظت می‌شوند.

منبع
برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.