فدرال رزرو نرخ بهره را تغییری نداد؛ ریزش قیمتی مجدد برای بیت کوین

فدرال رزرو نرخ بهره را تغییری نداد؛ ریزش قیمتی مجدد برای بیت کوین

بانک مرکزی ایالات متحده (فدرال رزرو) روز چهارشنبه اعلام کرد که علیرغم فشارهای فزاینده برای تغییر سیاست، نرخ بهره خود را تغییر نخواهد داد. این امر بر قیمت بیت کوین که یک دارایی پریسک است تأثیر منفی گذاشت و موجب ریزش قیمت مجدد آن شد.

در یک بیانیه مطبوعاتی، بانک مرکزی اعلام کرد که رشد اشتغال و توسعه اقتصادی «به قوت خود باقی مانده‌است». در حالی که تورم تنها «پیشرفت متوسطی» را به سمت هدف ۲ درصدی خود داشته‌است. این بیانیه می‌افزاید: «کمیته آماده خواهد بود تا موضع سیاست پولی خود را در صورت بروز خطراتی که به اهدافمان لطمه بزند، تغییر دهد.»

این اظهارات پس از آن صورت گرفت که اداره آمار کار ایالات متحده آخرین ارقام تورم یعنی شاخص قیمت مصرف کننده را منتشر کرد. روز گذشته با اعلام نرخ تورم سالانه در ماه می که پایین‌تر از حد انتظار بود موجب شد قیمت بیت کوین رشد چشمگیری پیدا کنند.

البته همانطور که اشاره شد نرخ تورم 3.3 درصدی اعلام‌شده با هدف 2 درصدی فدرال رزرو فاصله نسبتاٌ زیادی دارد. با این حال انتظار می‌رفت فدرال رزرو همانند بانک مرکزی کانادا و بانک مرکزی اروپا سیاست انبساطی را در پیش بگیرد و نرخ بهره کاهش دهد.

همچنین پیش از این همانطور که در ایرانیتال گزارش کردیم سه سناتور ایالات متحده با ارسال نامه‌ای به جروم پاول، رئیس یانک مرکزی این کشور، خواهان کاهش نرخ بهره شده‌بودند. با این وجود فدرال رزرو تغییری در نرخ بهره نداد و این باید تجربه‌ای برای سرمایه‌گذاران باشد که به کاهش نرخ تورم به عنوان سیگنال صعودی بازار بسنده نکنند.

منبع: cryptopotato.com

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.