بایننس قصد دارد معاملات استیبل کوین‌ها در اروپا را متوقف کند

بایننس قصد دارد معاملات استیبل کوین‌ها در اروپا را متوقف کند

یکی از مدیران صرافی ارز دیجیتال بایننس در یک جلسه استماع عمومی با سازمان بانکداری اروپا (EBA) گفته‌است که قصد دارند تا ژوئن 2024 استیبل کوین‌ها را از فهرست بازار اروپا حذف کنند.

قانون MiCA دلیل حذف استیبل کوین‌ها در بایننس اروپا

مارینا پارتویزوت، رئیس بخش حقوقی بایننس فرانسه، در طی یک جلسه که توسط سازمان بانکداری اروپا برگزار شد، به صراحت دیدگاه زیر را بیان کرد:

«ما در ماه‌های آینده به سمت حذف تمام استیبل کوین‌ها از صرافی بایننس اروپا می‌رویم. این می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر بازار اروپا در مقایسه با سایر نقاط جهان داشته باشد.»

این نظرات پس از تصویب قانون مهم ارزهای دیجیتال اروپا، یعنی قانون بازارهای دارایی‌های دیجیتال (MiCA) است که در اوایل سال جاری در ژوئن اتفاق افتاد. مقررات این قانون برای استیبل کوین‌ها قرار است یک سال بعد، در ژوئن 2024 اجرایی شود. اتحادیه اروپا قصد دارد تا پیشگام مقررات جامع ارز دیجیتال باشد. در صورت حذف استیبل کوین‌ها، امکان خرید و فروش آن‌ها در شعبه اروپا بایننس در دسترس نخواهد بود.

باید اشاره داشت بایننس قبلاً یک بار در مورد خارج کردن توکن‌ها از لیست معاملاتی نظر خود را تغییر داده‌است. در 26 ژوئن، به دلیل بازنگری در عملیات خود برای انطباق با استانداردهای اتحادیه اروپا و همچنین پس ازشنیدن بازخورد از اعضای جامعه خود و پروژه‌های متعدد، تصمیمش برای حذف سکه‌های حریم خصوصی در اروپا را لغو کرد.

در رابطه با موضوع استیبل کوین، وکلایی که شرایط مربوط به قوانین جدید اتحادیه اروپا را دنبال می‌کنند، در ماه جولای اظهار داشتند که سقف تراکنش استیبل کوین می‌تواند جلوی پذیرش کریپتو را بگیرد. تحت قانون MiCA، سقف 216 میلیون دلاری بر روی استیبل کوین‌ها، از جمله تتر و یواس‌دی کوین، اعمال خواهد شد.

منبع cointelegraph.com

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.