بزرگترین بازار بورس استرالیا نخستین ETF اسپات بیت کوین خود را تأیید کرد

بزرگترین بازار بورس استرالیا نخستین ETF اسپات بیت کوین خود را تأیید کرد

بورس اوراق بهادار استرالیا (ASX)، بزرگ‌ترین بازار سهام این کشور، اولین صندوق قابل معامله بورسی (ETF) اسپات بیت کوین را برای آغاز معاملات از روز ۲۰ ژوئن تأیید کرده‌است.

شرکت سرمایه‌گذاری ون‌اک (VanEck) عرضه‌کننده این ETF بیت کوین با نام ون‌اک بیت کوین ای‌تی‌اف (VanEck Bitcoin ETF) است. این اتفاق، چند ماه پس از تأیید ETF بیت کوین این شرکت در بازار سهام ایالات متحده رخ می‌دهد.

مدیرعامل ون‌اک در منطقه آسیا-اقیانوسیه، آرین نیرون، مجدداً تاکید کرد که تقاضا برای قرارگیری در معرض بیت کوین در استرالیا، به ویژه از طریق یک “وسیله سرمایه‌گذاری قانونی، شفاف و آشنا” در حال افزایش است. نیرون گفت: «ما می‌دانیم که بیت کوین یک طبقه دارایی در حال ظهور است که بسیاری از مشاوران و سرمایه‌گذاران می‌خواهند به آن دسترسی داشته‌باشند.»

وی افزود: «ETF ون‌اک همچنین بیت کوین را با مدیریت تمام پیچیدگی‌های بک‌اند قابل دسترس‌تر می‌کند. درک جنبه‌های فنی کسب، ذخیره و ایمن سازی دارایی‌های دیجیتال دیگر ضروری نیست.»

اگرچه این اولین بار نیست که یک ETF اسپات بیت کوین توسط بورس اوراق بهادار استرالیا تایید می‌شود، اما دو صندوق دیگر اینچنینی نیز پیش‌تر در استرالیا وجود داشته‌است. اخیراً ETF بیت کوین شرکت مونوکروم (IBTC) تأیید شد و تجارتش در دومین بورس بزرگ استرالیا، آغاز شد.

در آوریل 2022، Global X 21 Shares Bitcoin ETF (EBTC) اولین صندوق ETF بیت کوین بود که در استرالیا عرضه شد.</p>

منبع: cointelegraph

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.