نکات طلایی معتبرترین شرکت مشاوره مدیریت جهانی در مورد آینده توکنیزه‌سازی دارایی‌ها

نکات طلایی معتبرترین شرکت مشاوره مدیریت جهانی در مورد آینده توکنیزه‌سازی دارایی‌ها

با اینکه توکنیزه‌سازی دارایی‌ها “شروع سردی” داشته‌است، اما تا سال 2030 به اندازه بازار حدود 2 تریلیون دلار خواهد رسید. نکات طلایی که خواندید از قول معتبرترین شرکت مشاوره مدیریت جهانی یعنی مکینزی اند کامپانی (McKinsey & Company) در مورد آینده توکنیزه‌سازی نقل شده‌است.

تحلیلگران مکینزی اند کامپانی در 20 ژوئن نوشتند: “در یک سناریوی خوش‌بینانه، ارزش این بخش می‌تواند دو برابر شود و به حدود 4 تریلیون دلار برسد.” تحلیلگران این شرکت می‌گویند که «تحرک قابل‌توجهی» در توکنیزه‌سازی وجود دارد، اما پذیرش گسترده هنوز بسیار دور از دسترس است. زیرا مدرن‌سازی زیرساخت‌های مالی موجود «به‌ویژه در صنعتی که به سختی قوانین جدید به آن افزوده‌می‌شود مانند خدمات مالی، چالش‌برانگیز است.»

این تحلیلگران انتظار دارند که وجه نقد و سپرده‌ها، اوراق قرضه و اوراق قابل معامله بورسی (ETN)، صندوق‌های سرمایه‌گذاری متقابل و صندوق‌های قابل معامله بورسی (ETF)، وام‌ها و اوراق بهادار ابتدا به «پذیرش عمومی معنی‌داری» برسند. به این معنی که تا سال 2030 حدود 100 میلیارد دلار از ارزش بازار توکنیزه‌سازی را تشکیل دهند. در این تخمین استیبل کوین‌ها، سپرده‌های توکنیزه‌شده و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) مستثنی شدند.

مکینزی اند کامپانی معتقد است این فناوری مشکلاتی با نقدینگی محدود دارد که مانع از انتشار توکن شده‌است. ترس از دست‌دادن سهم بازار نیز می‌تواند به دارایی‌های توکنیزه‌شده با «انتشار موازی فناوری قدیمی» منجر شود. تحلیلگران اضافه کردند که توکنیزاسیون به یک مورد استفاده نیاز دارد که در آن مزیتی نسبت به سیستم های مالی سنتی ارائه دهد. آن‌ها می‌گویند این شروع سرد را می‌توان با ارائه “تحرک بیشتر، تسویه سریع‌تر و نقدینگی بیشتر” برطرف کرد.

ایرانیتال هم در این مقاله نکات طلایی در مورد آینده توکنیزه‌سازی برای شما گرداوری کرده است. امیدواریم خواندن این مقاله به شما در درک این حوزه کمک شایا  نی بکند.

منبع: cointelegraph

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/iranital/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427