یکی از مدیران بایننس: استفاده از دیپ‌فیک در احراز هویت‌ها دردسر ساز شده است

یکی از مدیران بایننس: استفاده از دیپ‌فیک در احراز هویت‌ها دردسر ساز شده است

مدیر ارشد امنیت در بایننس در هشداری می‌گوید فناوری دیپ‌فیک (Deepfake) که توسط کلاهبرداران کریپتو برای دورزدن مراحل احراز هویت صرافی‌های کریپتو استفاده می‌شود، در حال گسترش است.

دیپ‌فیک‌ها با استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی ساخته‌می‌شوند. آن‌ها از یادگیری ماشینی برای ایجاد صدا، تصاویر یا ویدیوهای متقاعدکننده‌ای با شباهت زیاد به افراد محتلف استفاده می‌کنند. در حالی که موارد استفاده قانون زیادی برای این فناوری وجود دارد، اما از آن برای کلاهبرداری‌ها نیز استفاده می‌شود. حال جیمی سو، مدیر ارشد امنیت در بایننس طی گفتگو با کوین تلگراف می‌گوید کلاهبردارانی که از این فناوری برای عبور از فرآیندهای تأیید مشتری صرافی‌ها استفاده می‌کنند، افزایش یافته‌است. سو افزود: «هکر با یک عکس معمولی از قربانی، کار خود را می‌کند. آن‌ها با استفاده از ابزارهای دیپ‌فیک، می‌توانند ویدیوهایی برای دورزدن احراز هویت تولید کنند.» این مدیر ارشد بایننس می‌گوید ابزارهای مورد نظر تاحدی پیشرفته شده‌اند که حتی می‌توانند به تست‌های صوتی طراحی‌شده برای بررسی اینکه آیا متقاضی انسان است به درستی پاسخ دهند. همچنین می‌تواند به صورت آنی آن‌ها را حل کند.

سو در ادامه می‌گوید: «برخی از مراحل احراز هویت به کاربر نیاز دارد، برای مثال، با چشم چپ خود پلک بزند یا به چپ و راست یا بالا و پایین نگاه کند. دیپ‌فیک‌ها امروزه به اندازه‌ای پیشرفته هستند که می‌توانند تمام این دستورات را اجرا کنند.»

با این حال، سو معتقد است که این ویدیوهای جعلی هنوز در سطحی نیستند که بتوانند یک اپراتور انسانی را فریب دهند. اما در آینده‌ای نزدیک و با پیشرفت هوش مصنوعی احتمال فریب انسان نیز وجود خواهد داشت.

منبع cointelegraph.com

برچسب‌ها
دیپ‌فیک

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/iranital/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427