چینالایسیس: 97 درصد از هک‌های کریپتو در سال 2022 مربوط به پروژه‌های دیفای بودند

چینالایسیس: 97 درصد از هک‌های کریپتو در سال 2022 مربوط به پروژه‌های دیفای بودند

شرکت تحلیلگر داده‌های بلاکچین به نام چینالایسیس (Chainalysis) گزارش جدیدی با تمرکز بر فعالیت‌های غیرقانونی در فضای بلاکچین منتشر کرد و اشاره کرد که پروتکل‌های دیفای (DeFi) محبوب‌ترین هدف هکرها هستند.

از زمان رونق فضای مالی غیرمتمرکز یا همان دیفای در تابستان 2020، تراکنش‌های غیرقانونی این بخش به طور پیوسته افزایش یافته است. گزارش چینالایسیس نشان می‌دهد که پول شویی و هک دو فعالیت مجرمانه اصلی در چنین پروتکل‌هایی بوده‌اند. این شرکت می‌گوید در مجموع، 1.7 میلیارد دلار دارایی دیجیتال توسط مجرمان در سال 2022 به سرقت رفت که 97 درصد آن از پروتکل‌های دیفای دزدیده شده است. علاوه بر هک، پولشویی انجام شده از طریق این بخش نیز در سال‌های گذشته به طور مداوم رشد کرده است. به طوری که پروتکل‌های دیفای 69 درصد از ارزهای دیجیتال مرتبط با فعالیت‌های مجرمانه را به خود اختصاص می‌دهند. قابل ذکر است که دو هک مربوط به پروتکل رونین در ماه مارس و پروتکل وُرم‌هول در فوریه،‌ مسئول بیشتر دارایی‌های سرقتی فضای کریپتو در سال جاری بودند.

این گزارش چنین نتیجه‌ای را به ماهیت اکثر این پروتکل‌ها را که به کاربران اجازه می‌دهند توکن‌ها را با یکدیگر سواپ کنند و ردیابی ارزهای دیجیتال را دشوار می‌کنند، نسبت می‌دهد. همچنین، فقدان الزامات احراز هویت برای اکثر پروژه‌های دیفای، آن‌ها را برای مجرمان جذاب‌تر کرده است.

 

منبع   cryptopotato.com

مطالب پیشنهادی

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پر بازدید

.

فهرست