ویتالیک بوترین از نقص فاندمنتال برنامه ایلان ماسک برای افزایش مقیاس‌پذیری دوج کوین می‌گوید

بنیانگذار اتریوم ویتالیک بوترین، مقاله ای طولانی درباره محدودیت مقیاس پذیری بلاکچین را منتشر کرده و از ادعاهای ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت تسلا در این زمینه انتقاد کرده است.

 

این مقاله که روز یکشنبه در وبلاگ شخصی بوترین منتشر شده است، بر تقابل بین تمرکززدایی و مقیاس پذیری در ساخت شبکه های بلاکچین تأکید دارد. این مقاله در پاسخ به توئیت ایلان ماسک در تاریخ 15 مه منتشر شده است که ادعا می کند دوج کوین اگر تلاش کند تا اندازه بلاکچین خود را 900 درصد افزایش دهد، می‌تواند از بیت کوین پیشی بگیرد.

بوترین بر این مشکل تأکید کرد که “دستیابی به افزایش قابل توجه مقیاس پذیری و توان عملیاتی بدون منجر شدن به متمرکز شدن شدید و به خطر انداختن خصوصیات اساسی ایجاد کننده یک بلاکچین”، امری غیر ممکن است و از این طریق پیشنهاد ماسک را به چالش کشید.

بوترین بر لزوم تمرکززدایی برای رفع خطر آسیب پذیری در شبکه و محافظاتی که شبکه در برابر حملات دارد، تأکید کرد. وی افزود تمرکز زدایی بدون قابلیت کاربران عادی برای اجرای نود‌ها به طور آزادانه، امکان پذیر نیست.

خالق اتریوم همچنین توضیح داد که افزایش ۱۰ برابری پارامترها اگرچه ممکن است از نظر تئوری جالب باشد، اما موجب کاهش امنیت بلاک چین می‌شود.

 

منبع

cointelegraph

مطالب پیشنهادی

برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پر بازدید

.

فهرست