وزارت دارایی روسیه، لایحه رگولاتوری بر ارزهای دیجیتال را مورد بازبینی قرار می‌دهد

وزارت دارایی روسیه لایحه‌ای را برای اجرای قوانین جامع بخش ارزهای دیجیتال اصلاح کرده است. همچنین این وزارتخانه، پیش نویس نهایی قانون “جریان ارزهای دیجیتال” (On Digital currency) را به کابینه وزیران در مسکو ارسال کرد.

این قانون که ابتدا در ماه فوریه (بهمن) به دولت فدرال ارائه شد، با هدف رگولاتوری تراکنش‌های ارزهای دیجیتال در روسیه و همچنین فعالیت‌های صنعتگران این حوزه است. قانون مذکور برای پر کردن شکاف‌های رگولاتوری لایحه تصویب‌شده پیشین می‌باشد. بر اساس بیانیه اخیر آناتولی آکساکوف (Anatoly Aksakov)، رئیس کمیته بازار مالی در مجلس سفلی پارلمان روسیه، قانون جدید احتمالاً در جلسه بهار دومای دولتی (State Duma) به همراه اصلاحاتی در قانون مالیات روسیه در مورد عملیات ارزهای دیجیتال به تصویب خواهد رسید.

به گفتهٔ وزارت دارایی، برخی مفاد این لایحه، از جمله موارد مربوط به مقررات استخراج ارز دیجیتال، اصلاح شده است. در حالی که استفاده از بیت کوین در پرداخت‌ها با مخالفت بانک مرکزی روسیه و نخست وزیر میخائیل میشوستین (Mikhail Mishustin) مواجه بود، اما بسیاری از مقامات روسی از این ایده برای به رسمیت شناختن استخراج به عنوان یک فعالیت اقتصادی حمایت کرده‌اند.

منبع: bitcoin.com

مطالب پیشنهادی

لینک مطلب:

کپی شد

مطالب پر بازدید

.

فهرست