هک برگر‌سواپ زنجیره هوشمند بایننس

یک پروتکل دیگر در حوزه امور مالی غیرمتمرکز مورد سوءاستفاده عمده قرار گرفت و در حدود 7.2 میلیون دلار سرمایه از آن در روز جمعه به سرقت رفت.

در حین حمله مقادیر مختلفی در غالب چندین ارز دیجیتال مختلف از جمله 3.2 میلیون دلار توکن BURGER ، 1.6 میلیون دلار Wrapped BNB (WBNB) و 1.4 میلیون دلار Tether (USDT) به سرقت رفته است.

برگر سواپ (BurgerSwap) که یک پروتکل حوزه امور مالی غیرمتمرکز یا دیفای است، بر بستر بایننس اسمارت چین کار می‌کند و در اواخر سال 2020 به عنوان یک شبیه ساز صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ، راه اندازی شد. با این حال، بررسی‌های پس از واقعه نشان داد که حذف یک دسته کد مهم از یونی سواپ که باعث شکل گیری برگر سواپ شده است احتمالاً نقطه حمله هکر‌ها در روز جمعه بوده است. این افشاگری باعث شد تا برخی افراد در شبکه های اجتماعی به خود توسعه دهندگان برگر‌سواپ در زمینه این حمله مشکوک شوند.

تیم BurgerSwap اعلام کرد که “در حال کار بر روی این موضوع” است و تولید توکن‌های جدید را برای جلوگیری از ضرر بیشتر در صبح جمعه متوقف کرده است. این تیم در توییتر خود نوشت:

“برگر‌سواپ اخیرا یک حمله فلش لون را تجربه کرده است. ما برای جلوگیری از ضرر بیشتر تولید توکن‌های Swap و BURGER را به حالت تعلیق درآورده‌ایم. تیم فنی ما در حال کار بر روی این موضوع است و در اسرع وقت آن را حل و فصل خواهد کرد. جزئیات بیشتر به زودی منتشر خواهد شد از صبوری شما متشکریم.”

قابل ذکر است که هک‌های مختلفی در زنجیره هوشمند بایننس در ماه جاری رخ داده است؛ که سرقت 200 میلیون دلار از PancakeBunny در 20 مه و 3 میلیون دلار از Bogged Finance در روز دوشنبه از جمله این موارد هستند.

منبع

cointelegraph

مطالب پیشنهادی

برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پر بازدید

.

فهرست