مدیر ارشد فناوری ریپل: XRP می‌تواند جایگاه ارز ذخیره جهانی را از دلار بگیرد

مدیر ارشد فناوری ریپل: XRP می‌تواند جایگاه ارز ذخیره جهانی را از دلار بگیرد

دیوید شوارتز، مدیر ارشد فناوری ریپل، در نشست  توییتر اسپیسز (Twitter Spaces) اظهار داشت ریپل پتانسیل تبدیل شدن به ارز ذخیره جهانی را دارد.

پتانسیل ریپل برای تبدیل‌شدن به ارز ذخیره جهانی

شوارتز معتقد است که بسیاری از کشورها در آینده از دلار آمریکا دیگر به عنوان ارز ذخیره جهانی استفاده نخواهند کرد. از این رو آن‌ها به دنبال گزینه‌های جایگزین خواهند گشت. شوارتز می‌گوید اگر کشورها ببینند که دلار تا ابد به عنوان ارز ذخیره باقی نخواهد ماند، نقش ارزهای دیجیتال از آن پس به طور بالقوه پررنگ‌تر خواهد شد.

وی در این خصوص اظهار داشت:《 در حال حاضر بسیاری از معاملات با استفاده از دلار آمریکا صورت می‌گیرد. چندیدن کشور قصد دارند جایگزینی برای دلار پیدا کنند.》 شوارتز می‌گوید یکی از گزینه‌های روی میز برای جایگزینی با دلار ارزهای دیجیتال خواهند بود.

او با مثالی گفته‌های خود را تشریح کرد:《 بانک‌های کوچکتر ترجیح می‌دهند سیستم ایجاد شده توسط بانک‌های بزرگتر را اصلاح کنند. آن‌ها می‌خواهند سیستم بانکی جدید منصفانه باشد نه این‌که به نفع چند نهاد بزرگ و با نفوذ عمل کند. این مثال برای کشورها نیز صدق می‌کند. هر کشوری دوست دارد پولش به عنوان ارز ذخیره‌جهانی شناخته شود. چرا که آمریکا طی چندیدن دهه به‌طور نامنصفانه پیشرفت کرده‌است.》

شوارتز پیشنهاد می‌دهد درصورتی که کشور‌ها یک ارز دیجیتال کانند ریپل را به عنوان ارز ذخیره جهانی انتخاب کنند، این اتفاق خواهد افتاد چرا که هیچکس، حتی آمریکا، آن را کنترل نمی‌کند.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.