قانونگذار روسی: استفاده غیرقانونی از ارزهای دیجیتال تا حد زیادی شبیه به یک افسانه است

آندری لوگووی، نماینده مجلس دوما روسیه و عضو کارگروه تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال در پارلمان این کشور گفته است که تنها بخشی کوچکی از تراکنش‌های ارزهای دیجیتال دارای اهداف غیرقانونی هستند و بحث استفاده از آن‌ها برای فعالیت‌های غیرقانونی در بیشتر موارد یک افسانه است.

این قانون‌گذار روس گفته: “طبق اطلاعات بزرگ‌ترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال، بین ۴ تا ۶ درصد از گردش ارزهای دیجیتال مربوط به فعالیت‌های غیرقانونی است.” لوگووی که معاون کمیته امنیت و مبارزه با فساد دومای روسیه است، خاطرنشان کرد ابزارهای مؤثری برای شناسایی کیف پول‌هایی که برای اهداف غیرقانونی استفاده می‌شوند، وجود دارد؛ مانند ابزارها و مواردی که توسط شرکت‌های تحلیل بلاکچینی چون چینالیسیس و کریستال ارائه می‌شود. لوگووی همچنین افزود که توسعه‌دهندگان فناوری اطلاعات در روسیه نیز روی یک نرم‌افزار داخلی کار می‌کنند که قادر به شناسایی ارزهای دیجیتال آلوده است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: “به گفته کارشناسان، 11 تا 13 درصد گردش مالی پول نقد در فعالیت‌های غیرقانونی استفاده می‌شود. به عقیدهٔ لوگووی معرفی مقررات شفاف ارز دیجیتال در روسیه، همراه با شناسایی کاربران این بخش، مبارزه با پنهان‌کاری درآمد را برای دولت ممکن می‌سازد.

 

منبع  bitcoin.com

مطالب پیشنهادی

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پر بازدید

.

فهرست