شرکت های مربوط به ارزهای دیجیتال ایرلندی، باید برای اولین بار از قوانین پولشویی پیروی کنند

شرکت های مربوط به ارزهای دیجیتال ایرلندی، باید برای اولین بار از قوانین پولشویی پیروی کنند

فعالیت یک شرکت مرتبط با ارز دیجیتال در ایرلند بدون ثبت نام در بانک مرکزی ایرلند یک جرم کیفری است.

مشاغل مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایرلند برای اولین بار تحت نظارت قانونی قرار گرفته اند و اکنون با دستورالعمل های مبارزه با پولشویی ارائه شده توسط اتحادیه اروپا روبه‌رو هستند.

پنجمین دستورالعمل مبارزه با پولشویی اتحادیه اروپا یا 5AMLD، از طریق قانون اصلاحیه قانون پولشویی پول و تأمین مالی تروریسم در سال 2021 در 23 آوریل به قانون ایرلند منتقل شد.

این قانون به شرکت هایی که با ارزهای دیجیتال و ارائه دهندگان کیف پول کار می کنند و همچنین ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی یا VASPs – و مشاغل سرویس دهنده VASPS گفت؛ باید از استانداردهای نظارتی برخوردار باشند.

VASP های ایرلندی اکنون باید در سه ماه آینده در بانک مرکزی ایرلند ثبت نام کنند و مراقبت های لازم را بر مشتریان خود انجام دهند – از جمله شناسایی، حسابداری از مبدا و مقصد ارزهای دیجیتال خود و گزارش فعالیت های مشکوک مالی.

مقررات قبلی ایرلند به تریدرها اجازه می داد تا به طور ناشناس در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند.

این امر تنها آغازی برای تنظیم ارزهای دیجیتال در ایرلند است و همه VASP ها در سراسر جهان باید تا 3 ژوئن به ششمین دستورالعمل ضد پولشویی اتحادیه اروپا(6ALMD) پایبند باشند.

برخلاف 5AMLD، دستورالعمل های به روز شده )6(AMLD به مقامات اروپایی علاوه‌برمجازات کارمندان متخلف، توانایی مجازات شرکت ها و اشخاص حقوقی مرتبط را نیز می دهد. VASP ها در صورت عدم رعایت دستورالعمل ممکن است با جریمه های سنگین یا تعطیلی روبرو شوند.

 

منبع: cointelegraph

برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.