راه یابی RKN به صنعت مخابرات.

در حالی که جهان همچنان به نبردی پایان ناپذیر با بیماری همه گیر و کشنده کووید 19 ادامه می دهد، اهمیت فناوری در این حین به شدت مورد توجه قرار گرفته است. نوآوری هرگز به این حد اهمیت نداشته است، به ویژه امروزه که دسترسی از راه دور و تسهیل ارتباطات به یک نیاز اساسی تبدیل شده است.

اکنون فناوری هایی مانند بلاکچین، هوش مصنوعی ، یادگیری ماشین[1] و… در خط مقدم فناوری ها هستند. شرکت ها و سازمان ها در سراسر جهان به طور فعال در حال تحقیق و کار بر روی این موارد هستند و در این زمینه راه حل های مشکل گشایی ارائه می دهند.

یکی از این نمونه ها شرکت اوربیت نتورک (Orbit Network INC)، یک شرکت پیشرو در بلاکچین است که از سال 1996 با استفاده از فناوری های نوظهور دائما در حال تولید محصولات، پلت فرم ها و راه حل های مختلف است.

رو‌نمایی از دارایی دیجیتال جدید شرکت اوربیت در سه ماهه آخر 2020

بر اساس آخرین گزارش ها شرکت اوربیت نتورک، دارایی دیجیتال انحصاری خود به نام توکن RKN را در پایان سال 2020 راه اندازی و عرضه کرده است. همچنین این شرکت از همکاری خود با آژانس ها و شرکت های مخابراتی شخص ثالث در هند ، کانادا ، ایالات متحده آمریکا ، ترکیه و امارات خبر داده است. به این معنی که کاربران در این کشورها می توانند سیم کارت های خود را با استفاده از RKN Tokens شارژ کنند و با این کار اوربیت نتورک اولین شرکت در میان شرکت های بلاکچین است که به فضای ارتباط از راه دور وارد شده است.

قابل ذکر است که RKN اولین ارز دیجیتالی است که خدمات شارژ سیم کارت را در چنین مقیاس گسترده ای ارائه می دهد و این منصفانه است اگر که بگوییم شرکت اوربیت نتورک گامی اساسی در جهت تحقق مقبولیت گسترده و همگانی ارزهای دیجیتال برداشته است، به ویژه به دلیل ارائه طرح های عملی و گسترده آن که در دنیای واقعی و زندگی روزمره کاربرد دارند.

توکن RKN همراه با پروژه برتر اوربیت نتورک به نام Orbit Network Chain Server (ONCS) عرضه شده است و در واقع توسط یک شرکت تابعه به نام Blockchain Development Inc ساخته شده است.

این شرکت برای انجام پروژه خود (شارژ سیم کارت از طریق توکن RKN) با شرکت های بزرگ مخابراتی در این فضا از جمله Vodafone، AT&T، Turkcell و Etisalat (اتصالات) همکاری کرده و قرار داد بسته است.

طبق گزارشات کاربران می توانند از طریق یک برنامه تلفن همراه یا اپلیکیشنی به نام PAYCAP که هم نسخه اندروید و هم iOS آن موجود است، به این توکن دسترسی پیدا کرده و از آن برای شارژ‌ سیم کارت خود یا دیگران استفاده کنند.

صنعت مخابرات در چند سال اخیر شاهد تحولات فن آوری عظیم و چندانی نبوده است اما در این حین پروژه بر پایه بلاکچین Orbit Network پنجره ای جدید و تازه را به روی این صنعت گشوده است.

در این دوره که مصرف کنندگان در حال پشت سر گذاشتن گزینه های سنتی و حرکت به سمت فضای دیجیتال هستند، دارایی های منحصر به فرد دیجیتال اوربیت نتورک بیشتر مورد توجه قرار گرفته اند. پروژه ONCS نه تنها به کاربران امکان می دهد سیم کارت های خود را با راحتی فوق العاده ای با توکن RKN شارژ کنند، بلکه در نظر دارد در آینده ای نزدیک در امور مالی غیر متمرکز (DeFi) ورود کند؛ به این معنا که از طریق تعامل با شرکت های غول مخابراتی بتوانند امکان پرداخت های مالی را به صورت آفلاین ارائه دهند.

این شرکت در نظر دارد با استفاده از فناوری بلاکچین و اجرای قراردادهای پیشرفته هوشمند، موارد جدیدی را که در آن سرمایه گذاران با شرکت های مخابراتی تعامل دارند اضافه کند که این امر ارزش فعلی توکن RKN را حتی فراتر نیز می برد. علاوه بر این، همچنین قصد دارد که درجه خاصی از اتوماسیون را در تمام مراحل اضافه کند. به عنوان مثال با تنظیم قرارداد هوشمند با شرایط از پیش تعیین شده، می توان ماهانه شارژ سیم کارت کاربر را به صورت خودکار انجام داد.

درباره اربیت نتورک

اوربیت نتورک یک شرکت توسعه بلاکچین در مقیاس جهانی است. این شرکت متخصص در به کار گیری فن آوری های پیشرفته و ادغام آنها با تکنیک های تجزیه و تحلیل داده مانند کلان داده ها[2] برای ارائه راه حل های بی شمار است. علاوه بر این، همچنین راه حل های سرمایه گذاری مبتنی بر بلاکچین برای کمک به مشاغل در مدیریت بهتر دارایی های خود و همچنین انجام معاملات بین مرزی در چندین بخش مختلف از جمله حواله ها، مالیات تجاری، درگاه های پرداخت و غیره ارائه می شود.

این شرکت دارای یک پایگاه مشتری جهانی است که راه حل های انتقال دیجیتال از طریق فرایند end-to-end[3] به آن ها ارائه می دهد. هدف اصلی آن ارائه راه حل های مقرون به صرفه، موثر، کارآمد، شفاف و پایدار برای شرکت هایی است که به دنبال تحول دیجیتال هستند و این امر توسط مجموعه متنوعی از محصولات و راه حل های اوربیت نتورک امکان پذیر می شود که شامل یک پلت فرم تجارت دارایی دیجیتال به نام Orbitex و 3 دارایی دیجیتال به نام های NYE Coin ، SNL و RKN می شود.

علاوه بر این شرکت اوربیت نتورک مشارکت های صنعتی مختلفی را برای افزایش دامنه طرح های خود ایجاد کرده است که برجسته ترین آنها Space Army Research و Probi Tech Inc هستند.

اوربیت نتورک طیف وسیعی از خدمات دیگر را نیز ارائه می دهد که اکثرا به صورت B2B یا شرکت به شرکت[4] هستند. گل سرسبد خدمات این شرکت خدمت توسعه بلاکچین آن است که به مشتریان خود که برای توسعه بلاکچین به دنبال شریک هستند – از نوع عمومی ، خصوصی یا کنسرسیوم – از طریق فرایند end-to-end کمک می کند.

سخن پایانی

بلاکچین به عنوان یکی از انقلابی ترین فناوری های سالهای اخیر ظهور کرده است و ارکان اصلی آن امنیت، شفافیت و تغییرناپذیری است. بر این اساس، سازمان ها در صنایع مختلف به دنبال ترکیب فناوری بلاکچین در تجارت خود هستند.

با این حال، تغییر رویه از سیستم های قدیمی به بلاکچین اغلب به عنوان یک مانع بزرگ شناخته می شود. در اینجا، بلاکچین کارآمد و راه حل های مرتبط با ارزهای دیجیتال اوربیت نتورک یک تحول بی نقص را امکان پذیر می کند.

از طرف دیگر، پروژه های مختلف شرکت اوربیت نتورک مانند ONCS نقش اصلی را در هدایت مقبولیت ارزهای دیجیتال توسط عموم ایفا می کنند.

روی هم رفته و در نهایت، شرکت اوربیت نتورک در حال توسعه یک اکوسیستم کامل از راه حل های پیشرفته فناوری است که نوید موج بعدی نوآوری ها را می دهد، خصوصاً در حالی که جهان در حال پیش روی به سمت یک تحول دیجیتال کامل است.

[1]  یادگیری ماشین (Machine Learning) یکی از زیر مجموعه های هوش مصنوعی است که به سیستم ها این امکان را می دهد تا به صورت خودکار یادگیری و پیشرفت داشته باشند بدون اینکه برنامه نویسی صریحی برای آن داشته باشند. تمرکز اصلی یادگیری ماشینی بر توسعه برنامه های رایانه ای است که بتوانند به داده ها دسترسی پیدا کنند و از آن برای یادگیری خود استفاده کنند.

 

[2]  کلان داده یا big data به معنا‌ی میزان عظیمی داده‌های ساختاربندی شده و نشده است که این پتانسیل را دارد که به شرکت‌ها کمک کند تا عملیات‌های خود را، بهبود بخشیده و تصمیمات سریعتر و هوشمندانه‌تری اتخاذ نمایند.

 

[3]  رمزگذاری سرتاسر یک سیستم ارتباطی است که تنها افراد دو طرف ارتباط، قادر به خواندن پیام‌ها هستند. در این شیوه ارتباطی، شنود کلیدهایی که برای رمزگذاری مکالمه استفاده می‌شود برای هیچ فردی از جمله رساننده خدمات اینترنتی و ارائه دهندگان خدمات مخابراتی امکان‌پذیر نخواهد بود.

[4]  بازاریابی Business to Business ( که معمولا با نام بازاریابی B2B شناخته می شود) شامل فروش محصول و یا خدمات یک شرکت به شرکت دیگر است.

منبع:forbes

مطالب پیشنهادی

برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

13 دیدگاه. همین الان خارج شوید

 • عالی هستش اربیت نتورک زندگیم عوض شده و میتونه زندگیه خیلیا رو عوض کنه
  فقط کافیه اطلاعات در موردش بگیرین این همه ارز واقعی این همه پروژه معرکس..
  ارزهاش همه معتبر و در کوین مارکت کپ رنگ بالایی دارن و معامله میشن.
  جهت اطلاعات بیشتر وات ساپ پیام بدید
  *************

  پاسخ
  • سهراب حبیبی
   10 مهر 1400 4:03 ب.ظ

   دوست عزیز از اینکه سایت ما را به عنوان مرجع انتخاب کردید.رسالت سایت ایرانیتال اطلاع رسانی در حوزه ی فناوری های نوین، بلاک‌چین و رمزارزهاست.بنابراین جانبداری یا تایید و تکذیب پروژه ها مالی بر خلاف رسالت این سایت است.

   پاسخ
 • نظر شما در خصوص کمپانی اوربیت چیست?

  پاسخ
  • سهراب حبیبی
   10 مهر 1400 3:36 ب.ظ

   دوست عزیز رسالت سایت ایرانیتال اطلاع رسانی در حوزه ی فناوری های نوین، بلاک‌چین و رمزارزهاست.بنابراین جانبداری یا تایید و تکذیب پروژه ها مالی بر خلاف رسالت این سایت است.ممنونم که سایت ما را انتخاب کردید.

   پاسخ
  • کمپانی اربیت یه کمپانی جامع و پراز پروژهای موفق و هدفمند.و بهترین جا برای سرمایه گذاری

   پاسخ
 • Orbit معرکه هست

  پاسخ
 • عالی و قدرتمند و متعهد به قراردادش

  پاسخ
 • واقعا کمپانی عالی و متعهد هست
  مدتی هست سرمایه گذاری کردم و واقعا خیلی راضی هستم

  پاسخ
 • محمد حسن
  1 دی 1400 0:06 ق.ظ

  واقعا این کمپانی اوربیت عالی هست من نزدیک به دوساله که سهام دار هستم داخل کمپانی واقعا راضی هستم از خدمات به موقع و اینکه به تعهداتش بسیار پایبنده وهر روز بیشتر از قبل چیزهای جدید یاد میگیریم خودماتش به روز میشه.واقعا یه کماپانیه که تو دنیا همه آرزو دارن باهاش کارکنن همه کمپانی‌های بزرگ در سراسر دنیا

  پاسخ
 • vaghean sherkate bi naghdiye, zendegimo avaz kard

  پاسخ
 • چطور درمورد سلام ریحان قطعا میگید کلاهبرداریه. ولی درمورد اوربیت نتورک‌ قطعی حرف نمیزنید.ما قراره پولمونو اونجا سرمایه گذاری کنیم لطفا شفاف بگید .ما ب انتشارات شما اطمینان میکنیم

  پاسخ
  • سهراب حبیبی
   30 مرداد 1401 8:02 ب.ظ

   سلام
   ممنون از شما که ایرانیتال رو دنبال می کنید.
   خدمت حضرتعالی عرض کنم رسالت ایرانیتال صرفا اطلاع رسانی اخبار جهان و ایران است. تایید یا تکذیب پروژه های مذکور خارج از رسالت خبری ایرانیتال است.
   اما در مورد پروژه سلام ريحان و محرز بودن کلاهبرداری این پروژه، خبر مذکور طبق اعلان رسمي پلیس محترم فتا صورت گرفته و مقامات قضایی محترم به عنوان کلاهبرداری در حوزه ارزهای دیجیتال آن را شناسایی کردند.
   در مورد پروژه اربیت نتورك هیچ مقام قضایی دستور یا نظری منبی بر کلاهبرداری یا جعلی بودن این پروژه اعلام نکرده است. شما می‌توانید از منابع معتبر جهان در مورد این پروژه یا پروژه های دیگر کسب اطلاع کنید.
   متن این خبر نیز از یکی از معتبرترین منابع خبری دنیا، خبرگزاری فوربز ترجمه و انتشار یافته.
   ایرانیتال صرفا یک خبرگزاری تخصصی ارزدیجیتال، بلاک‌چین و تکنولوژی است.

   پاسخ
 • از پروژه های هولدینگ اربیت بسیار راضی هستم. در ICO توکن SNL بسیار سود کردم. در ICO توکن ONCS هم به همچنین و از همه مهمتر پروژه متاورس اربیت با نام آلتراورس باعث شد با نسل سوم اینترنت آَشنا شم. این کمپانی بسیار امن و قدرتمند است. خداروشکر که اعتمادم منجر به نتیجه شد

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پر بازدید

.

فهرست