دستور قطع برق استخرهای استخراج بیت‌کوین، ماینرهای چینی را فلج کرده است

سرکوب ارزهای دیجیتال در چین همچنان ادامه دارد. استان سیچوان چین، در حال قطع برق برخی از مزارع استخراج است.

 استان سیچوان به شرکت‌های انرژی دستور داد تا از تأمین برق مزارع استخراج بیت‌کوین در این استان جلوگیری کنند. بعد از توقف فعالیت استخرهای ماینینگ بیت‌کوین در استان سیچوان چین، هش‌ریت برخی از بزرگترین استخرهای ماینینگ جهان در چین تا ۳۷ درصد افت کرده است.

در پی جلسه روز گذشته دفتر علوم و فناوری چین و دفتر انرژی سیچوان‌یان، به شرکت‌های انرژی وقت داده شد تا برق استخرهای ماینینگ را تا روز یکشنبه قطع کنند. پس از آن که دستور خاموشی به این شرکت‌ها داده شد، آن‌ها برق ۲۶ استخر را قطع کردند.

مولی، رئیس بازاریابی شرکت بلاک چین Hashkey Hub ، در توئیتر خود اعلام کرد که پس از اعلام دولت سیچوان در مورد قطع برق مزارع استخراج بیت‌کوین ، هش‌ریت “در حال حاضر به طور قابل توجهی کاهش یافته است”.

چین از چند ماه گذشته در حال مقابله با ارزهای دیجیتال است. این مقابله، تأثیر ناگهانی بر قیمت جهانی ارزهای دیجیتال داشته است. در 9 ژوئن، استان شین جیانگ دستور داد چندین ماینر ارزهای دیجیتال را تعطیل کنند.

سرکوب گسترده این کشور در مورد ارزهایی مانند بیت‌کوین و اتریوم، زمینه را برای ارز مورد حمایت بانک مرکزی این کشور (یوان دیجیتال) فراهم می کند.

با توجه به تأثیر عمیق چین در استخراج ارزهای دیجیتال و ارزش بازار، افت امروز می‌تواند صنعت استخراج بیت‌کوین را به شدت تغییر دهد.

 

منبع: decrypt.co

مطالب پیشنهادی

برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پر بازدید

.

فهرست