دانمارک: اصلاح قانون مالیات منسوخ شده و پرداختن به ارزهای دیجیتال

وزیر مالیات دانمارک می خواهد قوانین مالیاتی موجود در این کشور را تغییر دهد تا به چالش‌های مطرح شده توسط بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال پاسخ دهد.

 

آژانس مالیاتی دانمارک طبق گزارش رسانه محلی Berlingke Tidende، حدود 16000 فرد و شرکت درگیر در معاملات ارزهای دیجیتال را شناسایی کرده است.

این در حالی است که، مورتن بودسکف، وزیر مالیات این کشور گفته است که در حدود دو سوم کل تراکنش‌های انجام شده در این مدت زمان به درستی در پرونده های مالیاتی گزارش نشده است.

به گفته بودسکوف، این امر تا حدودی به دلیل قانین مالیاتی منسوخ دانمارک است که در حدود صد سال پیش تصویب شده‌اند؛ زمانی که هیچ کس ظهور ابزارهای مالی جدید مانند ارزهای دیجیتال را پیش‌بینی نکرده بود.

این وزیر افزود که هدف ما “اطمینان از به روز بودن قوانین و محدود کردن تخلف‌ها و کلاهبرداری‌ها” است.

طبق گفته شورای قانون‌گذاری مالیات دانمارک که یک کمیته تازه تشکیل شدهٔ مستقل برای بررسی قوانین موجود است، “قوانین باید روشن و شفاف باشد” و جای سؤتفاهم های احتمالی و در نتیجه اشتباهات در ارزیابی مالیاتی وجود نداشته باشد.

شورای قانون مالیات باید پیش‌نویس پیشنهادی برای تغییرات قانونی را تا اواسط سال 2023 ارائه دهد، بنابراین تنظیم قوانین مالیاتی در دانمارک بر سود و زیان معاملات ارزهای دیجیتال، چندین سال طول خواهد کشید.

 

منبع decrypt.co

مطالب پیشنهادی

برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پر بازدید

.

فهرست