توسعه دهنده نرم افزار آلمانی 1.2 میلیون دلار را به صورت بیت کوین “نا شايست” به يك حزب سیاسی اهدا کرد

یک تبعه آلمان که گفته می شود سود بیت کوین خود را “ثروت ناشایست” می داند بیش از 1 میلیون دلار به حزب سیاسی سبز کشور کمک کرده است.

به گزارش خبرگزاري مستقر در هامبورگ Die Zeit، موريتز اشميت، توسعه دهنده نرم افزار از شهر گريفسوالد در شمال شرقي آلمان، يك ميليون يورو – تقريباً 1.2 ميليون دلار – را به حزب سبز آلمان، معروف به سبزها يا اتحاد 90 اهدا كرده است. سخنگوی حزب گفت اشمیت در طول حركت گاو نر بیت کوین (BTC) دستاوردهای قابل توجهی کسب کرده بود اما می خواست به جای HODLing (نگه داشتن) رمزنگاری خود به عاملين حفاظت از محیط زیست و آب و هوا کمک کند.

سخنگوی سبزها گفت:”اهدا کننده به ما فهماند که او این سودها را ثروتی ناشایست می داند و براي خودش آن ها را نمي خواهد، اما می خواهد از نظر اجتماعی برای چیزی که مطابق با عقايد وی است استفاده کند.” وي همچنين گفت:”در این میان، او به سیستم بیت کوین به طور منتقدانه نگاه مي كندو از جمله مواردي كه وي نقد مي كند در مورد این است که با انجام عملیات محاسباتی، مقادیر زیادی برق مصرف می شود.”

سوابق مربوط به سبزها نشان می دهد که اهدای اشمیت بیشترین کمک مالی حزب در سال جاری بوده است و بیشترین کمک در رتبه دوم 500،000 یورو یا تقریباً 600،000 دلار بوده است. گزارش شده است که این بودجه برای مبارزات انتخاباتی فدرال حزب و مبارزات انتخاباتی ایالتی در سال 2021 استفاده خواهد شد.

اين توسعه دهنده نرم افزار که به ظاهر امیدوار است صنعت رمزنگاری سبزتر شود، تنها نيست. بسیاری از افراد از استخراج بیت کوین به دلیل تأثیر آن بر محیط زیست انتقاد کرده اند، و برخی ها تخمین مي زنند كه مصرف انرژی شبکه بيت كوين بیش از مصرف کل کشور آرژانتین است. با این حال، مایک کولیر، مدیر عامل شرکت استخراج رمزنگاری Foundry Digital، این هفته گفت که او معتقد است استخراج بیت کوین در نهایت می تواند به انتقال به “جهانی که 100٪ انرژی ما از طریق انرژی های تجدید پذیر تولید می شود” کمک کند.

منبع: cointelegraph

برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.