بیماری‌های روانی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال

طبق آخرین تحقیقات انجام شده توسط مجله دانشگاهی پرسونالیتی اند ایندیویجوال دیفرنسس (Personality and Individual Differences)، سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال ویژگی‌های ضداجتماعی دارند.

در این تحقیقات، ۵۰۰ نفر به عنوان نمونهٔ جامعه آماری بودند. محققان بر روی شخصیت‌های به اصطلاح “دارک تترد” (dark tetrad) یا مربع تاریک تمرکز می‌کنند. این اصطلاح که 20 سال پیش توسط روانشناسان کانادایی مطرح شد، به ویژگی‌های بد مانند روان پریشی، خودشیفتگی، ماکیاولیسم و ​​سادیسم اشاره دارد.

ماکیاولیسم‌ها

 این مطالعه می گوید که ماکیاولیسم‌ها، کسانی که نسبت به دنیا و اطراف خود بدبین و توطئه‌گر هستند، بیشتر به سمت ارزهای دیجیتال روی می‌آورند. همچنین در سال گذشته، مطالعه دیگری نشان داد که افرادی که دارای ویژگی‌های شخصیتی منفور اجتماعی هستند، بیشتر به نظریه‌های توطئه اعتقاد دارند.

خودشیفتگی

افراد خودشیفته یا نارسیسم به صورت بیمارگونه‌ای احساس بزرگی و بزرگ منشی می‌کنند و آن قدر بر خودشان متمرکز هستند که به دیگران و خواسته‌های آن‌ها کاملا بی‌توجه هستند. خودشیفتگی در سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال به این صورت نمود پیدا می‌کند که اعتقاد دارند چیزی جلوی آن‌ها و دارایی‌های دیجیتال را برای صعود به سمت ماه نمی‌تواند بگیرد.

جامعه‌ستیزی

محققان همچنین ترس از دست دادن را با اختلال جامعه‌ستیزی مرتبط دانستند. ماهیت بی‌پروا خریداران ارزهای دیجیتال، آن‌ها را به پذیرش ریسک‌های بزرگ متمایل می‌کند. به همین دلیل است که سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال اغلب به دنبال طرح‌های پرخطر برای رسیدن به ثروت بیشتر هستند.

سادیسم

طبق این تحقیقات، مشخص شد که سرمایه‌گذاران ارزهای دیجتال از دیدن رنج و ضرر دیگران احساس رضایت می‌کنند. این نشانه سادیسم یا دگرآزاری در بین این افراد است.

تحقیقات درباره مربع تاریک، در دهه‌های اخیر بسیار مطرح شده است. شایان ذکر است که برخی از منتقدان این خصوصیت را “بیش از حد سطحی” می‌داند، چراکه فقط از چند معیار استفاده می‌کنند. با این حال، برخی از روانشناسان از اعتبار مطالعات دارک تترد، دفاع می‌کنند.

منبع: u.today

مطالب پیشنهادی

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پر بازدید

.

فهرست