بلاکچین موجب افزایش عمده سرعت تجارت ریلی بین چین و اروپا می شود

به نقل از China’s People Online Daily، مسیر تجارت ریلی چین و اروپا به لطف استفاده از فناوری بلاک چین، سرعت بالایی پیدا کرده است.

درگاه راه آهن بین المللی چنگدو در استان سیچوان با سیستم عامل Blockchain Sino-Europe Trade Link 2.0 توسط بانک صنعتی و بازرگانی چین را اندازی شد.

گزارش شده است که علاوه بر کاهش بررسی های مستندات تشریفاتی زمان بر، این سیستم جدید به شرکت های تجارت خارجی اجازه می دهد مستقیماً از بانک پول بگیرند تا جریان های نقدی تسریع شوند.

معاملاتي كه در آن ها محموله از طریق راه آهن از چين تحويل داده می شدند براي رسيدن به مقصد خود در اروپا بيش از يك ماه زمان می برد. اسناد و بارنامه ها باید در هر گذرگاه مرزی بررسی می شد، که تدارکات آن با دشواری های ترجمه و تاخیر های کاغذ بازی سخت تر شده بود.

در سه سال و سه ماه اول حضور سرویس محموله چین و اروپا موفق به انجام 200 سفر شد. از زمان ورود فناوری بلاکچین، همین تعداد سفر فقط در مدت دو ماه انجام شد.

یکی از کارمندان ICBC (بانک صنعتی و بازرگانی چین) به خبرنگاران گفت که مزایای سیستم مجهز به بلاکچین آن (سرویس محموله چین و اروپا) را به یک بستر قابل اعتماد برای میزبانی و ردیابی داده های تجاری تبدیل کرده است.

“ما از مزایای بلاکچین ، مانند ماهیت ضد خطا و مهر زمان استفاده می کنیم تا داده های تجاری قابل اعتماد ایجاد کنیم. این می تواند توانایی های مالی شرکت های تجاری کوچک و متوسط ​​خارجی را تا حد زیادی بهبود بخشد “.

منبع: cointelegraph

برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.